Charts Club 2019 #3

Patříte mezi lidi, kteří by rádi poslouchali neustále něco nového, ale nemáte čas na brouzdání internetem? Právě pro vás je tu nový Charts Club – seriál článků o tom nejnovějším ze světa hudby, od alb po videoklipy. V tomto díle se objeví Taylor Swift, Now United, nebo Little Big!

Trendy

Taylor Swift Se chystá vydat nové album, nesoucí název Lover. Album vyjde 23. srpna, a už teď je jasné, že od temného Reputation se bude výrazně lišit. Zatím se zdá, že Lover bude více popovou deskou, která se bude stylem vracet zpátky ke staré Taylor, ovšem s výrazným zvratem, kterým bude politická angažovanost. Taylor Swift se celou svoji kariéru snažila držet od politiky tak daleko, jak to jenom šlo. To se ovšem zlomilo v moment, kdy se v loňském roce vyjádřila k volbě to senátu Spojených států, kritizujíce jednoho ze dvou kandidátů v okrsku, ve kterém sama volila. A také slíbila, že se bude k podobným věcem vyjadřovat častěji. Politická zpráva, která byla k nalezení ve videu k singlu You Need To Calm Down, tedy není nijak překvapivá. Vyjadřuje zde podporu LGBTQ komunitě (nutno dodat, že dosti americkým způsobem) a na konci videa žádá o podporu petice týkající se právě této komunity. Bude zajímavé sledovat, jakým směrem bude její sláva směřovat po jistém politickém vyhranění se. 

 

 

Světová skupina

Skupina Now United se na svých stránkách a sociálních médiích nazývá “Global pop group“, čímž se poukazuje na rozmanitý původ jejich členů, nikoliv na nějakou přehnaně masivní popularitu. Celkově má skupina 15 členů, každého z jiné země. Zajímavý marketing, nicméně nejpopulárnější je skupina v současnosti v Brazílii, Indii a na Filipínách. Společně skupina působí už od roku 2017, kdy je přes konkurs dal dohromady Simon Fuller (manager skupiny Spice Girls a zakladatel soutěže American Idol), a od té doby si skupina získala mnoho fanoušků a získala řadu výrazných sponzorů, mezi kterými se nejvýše tyčí Pepsi. Členové skupiny jsou všichni ve věkovém rozmezí 16 až 22 let, což napovídá, že skupina má ještě mnoho aktivních let před sebou, takže si je dobře zapamatujte, budou se v mainstreamu objevovat častěji a častěji. Jejich nová písnička Paraná dobře reprezentuje jejich živost, důraz na taneční choreografie a vázanost s fanoušky, která je podle manažera Simona Fullera zásadní.

 

 

Taky jste OK?

Miluju všechny ty malé velké a hlavně zábavné hudební skupiny z Ruska, a jednou z nich je i Little Big – hudební skupina z Petrohradu, která vznikla v roce 2013 a její hudba se nese ve stylu rave. V Rusku je tato skupina opravdu populární. Vydala řadu úspěšných singlů, z nichž nejslavnější je písnička Skibidi, kterou vydali ke konci loňského roku, a stala se opravdu virální napříč řadou sociálních sítí. Jejich nejnovější písnička se jmenuje I’m OK, a vše, co o ní potřebujete vědět, je text jejího refrénu, tedy “Jsem v pohodě, nejsem alkoholik!” Pokud hledáte dobrou vypalovačku na letní pařby, tak je tato písnička přímo pro vás.

 

 

Letní hit ze Slovenska

Slovenští S hudbou vesmírnou jsou již na česko-slovenské scéně známou firmou, a tak není třeba je dlouze představovat. Jako už tradičně přináší ještě před začátkem toho pravého léta novou písničku, která se ponese v rytmech latinské ameriky, a jmenuje se Netancuj Už Nikdy Sám (Mi Corazón). A pokud jste tuto písničku ještě neslyšeli, rozhodně si ji pusťte, třeba z toho bude takové malé slovenské Despacito.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje. Sociální sítě -> /ExRusikk