Charts Club: Prosinec – týden 2

Charts Club přináší novinky ze světa hudby. Pěkně na jednom místě tu najdete písničky, jejich příběhy a zajímavosti o nich. Sledujeme trendy, ale i písničky, které Vám žádná rádia nepřinesou. Česká republika nebo zahraničí, pop nebo indie, hledáme to nejlepší pro Vaše uši.

Trendy

Eminem bude za pár dní vydávat své deváté album s názvem Revival. A přesně týden před vydáním vypustil Eminem do světa třetí písničku z alba, s názvem Untouchable, která nás má nalákat ke koupi. A jak je to již u Eminema zvykem, vydání písničky zaznamenalo obrovský ohlas. A to hlavně díky tomu, že se Eminem pustil do velice kontroverzního tématu, kterým je rasová nesnášenlivost. Je nutné říct, že zatímco u nás se rasová nesnášenlivost vzhledem k naší téměř výhradně bílé společnosti projevuje maximálně nadávkami na sociálních sítích, ve Spojených státech tento problém způsobuje zničení životů mnoha lidí a nezřídka kvůli němu přijde někdo o život. Proto se o písničce tolik mluví. V písničce kritizuje stereotypní vnímání afroameričanů jako gangsterů prodávajících drogy, a neváhal napsat pár řádků věnovaným skutečným událostem. Pokud Eminem něco umí, je to píchnout přímo do bolavého místa společnosti. My jsme rádi, že se skrze hudbu mohou řešit i tak vážná témata.

 

 

Trendy No.2

Pokud by se měla vybrat jedna kapela, která je v originalitě a inovaci natočených klipů naprostá jednička, byla by to bez velkého váhání kapela OK Go. Na každé její video se těšíme a od každého máme ty největší očakávání. A jejich nejnovější videoklip Obsession nás opět dostal! OK Go tentokrát použili 567 tiskáren, ve videu doslova tisknou pozadí. Videoklip se natáčel v Japonsku a jeho natočení trvalo 14 dní. Pro jiné videoklipy by to byla docela dlouhá doba. Pokud však vezmeme v potaz obtížnost a způsob vytváření klipu, je to až překvapivě krátká doba. Videoklip byl částečně natočen způsobem známým jako slow motion, díky kterému mohli OK Go doslova rozpohybovat pozadí. Jejich nápady boří hranice, a Vy se na klip rozhodně podívejte.

 

 

Mládí vpřed

Grace VanderWaal, teprve 13-ti letá dívka, která vyhrála America’s Got Talent 2016 před měsícem vydala svoje debutové album nesoucí název Just The Beggining. A nyní jsme se dočkali videoklipu k jedné z písniček na albu, která nese název So Much More Than This. Tato dívka by rozhodně neměla vypadnout z hledáčku žádnému fandovi hudby, protože její talent je doslova ohromující! Nejen že ve svých třinácti zpívá lépe než mnoho zkušenějších kolegyň z oboru, ale svoje písničky si píše sama! O této dívce ještě rozhodně uslyšíte. A dovolíme si jednu osobní poznámku ? taky jste si všimli té podoby s Taylor Swift? Nemluvíme jen o vzhledu, ale i o jejím životním příběhu. Just sayin.

 

 

Muzikály zase trendy?

Ryland Adams se zde objevuje, ačkoliv to není zpěvák, a vydávání písniček se od něj dá jen těžko očekávat. Chtěli jsme sem však zařadit jeho novou píseň A Clickbait Christmas. Vlastně ani tolik nejde o tu píseň, která se dá se zavřenýma očima označit za průměr, ale o videoklip. Ten je pojatý tak trochu jako muzikál, který zrovna vypadl z Broadwaye. Pokud jste fanouškem Oskary ověnčeného La La Landu, jistě víte o čem mluvím. Do vánoční nálady Vás tato písnička asi nedostane, videoklip je však fajn podívaná.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje. Sociální sítě -> /ExRusikk