Charts Club: Prosinec – týden 3

Charts Club přináší novinky ze světa hudby. Pěkně na jednom místě tu najdete písničky, jejich příběhy a zajímavosti o nich. Sledujeme trendy, ale i písničky, které Vám žádná rádia nepřinesou. Česká republika nebo zahraničí, pop nebo indie, hledáme to nejlepší pro Vaše uši.

 

Trendy

Ed Sheeran je hvězda. Dokazuje to každým novým releasem a každým živým vystoupením. Jeho nejnovějším kouskem do sbírky písniček je duet s Andreou Bocellim, který si hned po vydání vysloužil zasloužený obdiv. Do původního hudebního doprovodu přidal několik orchestrálních prvků a část textu přepsal do italštiny. Písnička je opravdu speciální. Jenom výjimečně se některá z největších světových hvězd pustí do tak odvážného experimentu, jako je spojení populární hudby a operního zpěvu. Jako kdyby chtěl Ed Sheeran vzdát hold jednomu z nejuznávanějších tenorů všech dob. A videoklip nás v tom jenom utvrzuje. Záběry, kdy Ed Sheeran upřeně sleduje zpívajícího Bocelliho, jsou svým způsobem magické. Je skvělé, že Sheeran mnoha svým posluchačům ukáže hudbu, o kterou zkrátka není takový zájem, ale která je překrásná.

 

 

Album týdne

Tento nadpis je vlastně tak trochu podvod. Charli XCX je vycházející hvězda evropského popu. Za svůj největší vzor označuje Britney Spears. Když však pozorně posloucháme její nejnovější tvorbu, kterou si produkuje sama, neubráníme se dojmu, že se od začátku své kariéry dost změnila. A to je dobře vidět i mixtapu Pop 2, který vypustila do světa 15. prosince 2017. Na písničkách se se podílela doslova plejáda umělců. Na deseti písničkách se podílelo kromě Charli XCX dalších 13 zpěváku. Mezi nimi byla například Carly Rae Jepsen, M?, Jay Park, nebo Tove Lo. Charli XCX se opravdu činí, pokud vezmeme v potaz, že toto je její druhý mixtape letos, a v příštím roce má vydávat nové album. Nové písničky najdete na všech oficiálních streamovacích službách. A pokud chcete vědět, jakým směrem se evropský pop vydává, Pop 2 si rozhodně poslechněte.

 

 

Yes man

Dr Zeus je indický zpěvák a hudební producent, který se v hudebním průmyslu pohybuje již více než patnáct let. U nás jeho jméno asi nikomu povědomé není. A proto tu máme kolaborace. Dr Zeus dokázal zlákat k jedné takové kolaboraci Snoop Dogga. Zdá se nám, že Snoop Dogg je opravdový yes man, který se nebojí spolupráce s kýmkoli. Hudebně Vás čeká další hip hop/RnB song, který je okořeněn exotickým indickým zvukem. Žádná převratná novinka. I přesto má však písnička něco, co se Vám zkrátka dostane do hlavy. Pokud máte chuť na pohodovou písničku, a vánoční vypalovačky už Vám lezou krkem, zkuste Woofer!

 

 

Trochu té herní hudby

Pokud jste fanoušky Nintenda, potažmo japonských her obecně, máme pro Vás super video. Nintendo pootevřelo vrátka do svých nahrávacích studií, a ukazuje nám, jak vznikala hudba ke hře Splatoon 2. Je hezké vidět, že i přes to, že hudba je prolezlá elektrickými prvky skrz na skrz, je základ pro tuto tvorbu pořád nahrávaný hezky akusticky. Jako fanoušci hudby se do hudebního studia moc nedostanete. Ani přeneseně skrz video. I proto je hezké vidět podobné dárečky, kterými Nintendo obšťastňuje svoje fanoušky.

 

 

Tanec týdne

Na světě je velká spousta talentovaných tanečníků. A pokud se chcete jako profesionální tanečník prosadit, musíte začít trénovat v již velmi nízkém věku. A jednu takovou tanečnici Vám ukážeme. Tanečnici Na Haeun je teprve 8 let, avšak na svém youtube účtu s názvem Awesome Haeun má již více než milion odběratelů! V televizi se poprvé objevila ve čtyřech letech, a nyní se dokonce dostala na jednu z největších hudebních událostí v Asii, Melon Music Awards. Pořadatelé tohoto udělování cen si s cenou pro nejlepší taneční vystoupení poradili opravdu šikovně. Místo ohraného sestřihu videoklipů pořadatelé pustili pouze samotné písničky, a o ukázku tance se postarala Na Haeun. Skvělý nápad, skvělá realizace. Dva palce nahoru směr Chrudim-Soul.

 

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje. Sociální sítě -> /ExRusikk