Charts Club: Prosinec – týden 4

Charts Club přináší novinky ze světa hudby. Pěkně na jednom místě tu najdete písničky, jejich příběhy a zajímavosti o nich. Sledujeme trendy, ale i písničky, které Vám žádná rádia nepřinesou. Česká republika nebo zahraničí, pop nebo indie, hledáme to nejlepší pro Vaše uši.

 

Trendy

Katty Perry vypustila videoklip k písni Hey Hey Hey, který můžeme znát z jejího alba Witness. Na písničce s Katy Perry spolupracovala producentka Sarah Hudson. Katy o nové písničce prohlásila, že rok plný vzestupů a pádu chtěla zakončit zábavnou pop candy písničkou. A to se jí taky povedlo. Písnička se poměrně rychle dostala mezi širokou veřejnost, a sklízí vesměs pozitivní ohlas. Videoklip na představuje Katy jako dva různé charaktery. Jeden je inspirovaný Marií Antoanettou, a druhý Johankou z Arku. Nutno jedním dechem dodat, že inspirace je čistě okrajová, jelikož Johanka z Arku pravděpodobně neběhala po bojišti v duhových šatech s velkým okem na prsou. Nicméně jistou dávku stylu tomu nemůžeme upřít.

 

 

Trendy No.2

Macklemore se rozhodl vydat další videoklip k jeho novému albu Gemini, tentokrát k písničce Corner store. Macklemore se vydal do svého rodného Seattlu, kde ho doplnili dva místní rapeři Dave B a Travis Thompson, aby zde navštívili Macklemorovi známá místa. Písnička má pro Macklemora zřejmě zvláštní význam. Ve videoklipu vidíme skupinku kluků, kteří si v jednom obchodě koupí pár piv a pak se jenom tak potloukají po okolí. Klip je zakončen honičkou s policisty. Takže asi takový normální večer pro tamní mládež. Musíme také zmínit, že fanoušci Macklemora, kteří písničku ještě neslyšeli, se mají na co těšit. Macklemore má zkrátka svůj styl, ve kterém nemůžou chybět hip hopové beaty ani trumpety v rytmu RnB. Prostě pohodová skladba, se kterou se budete moci hodiny procházet nočním městem nebo třeba cvičit.

 

 

Závan letní nálady

Zdá se, že i přes sychravé počasí za okny existuje způsob, jak se alespoň na chvíli přenést někam do tepla. A to díky hudbě. Chainsmokers a Charlie Puth nám v prosinci naservírovali písničku s názvem Miss You, která ten letní feeling zkrátka má. Pokud si i v zimě chcete udržet veselou náladu, tento song Vám můžeme jen a jen doporučit.

 

 

Vánoce v trochu jiném rytmu

Jelikož jsme si ty největší letošní vánoční pecky vyplácali již v minulých týdnech, dnes Vám naservírujeme něco trochu netradičního. A tím netradičního myslíme něco jiného než All I Want For Christmas a Last Christmas. Tyhle už trochu připálené vypalovačky si necháme na jindy. I když ne tak docela. O hromadu rolniček samozřejmě nepřijdete. Jihokorejská skupina Twice vydala svojí vánoční koledu se jménem Merry & Happy, která je součástí jejího nejnovějšího alba. Videoklip si pohrává s vánočními pocity diváků, ale to my máme vlastně rádi, tak sem s tím. A dočkáte se i záběrů, které až nápadně připomínají dříve zmiňované vypalovačky (zrno efekt included). Pokud chcete svojí dobrou sváteční náladu trochu zpestřit něčím novým, můžeme Vám písničku i klip vřele doporučit.

 

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje.