Charts Club: Prosinec – týden 5

V posledním Charts Clubu v roce 2017 vám místo klasických novinek představíme čtveřici umělců se slibnou budoucností, o kterých dozajista během následujícího roku uslyšíme. Snažili jsme se hledat umělce z různých koutů hudebního průmyslu, kteří si pomalu ale jistě probíjejí cestu k širokému publiku.

Sigrid

Sigrid je zpěvačka a songwriterka z Norska, která se v roce 2017 dostala na mezinárodní scénu, a to díky písničce Don’t kill my vibe. Ta měla úspěchy hlavně v Norsku, Austrálii, Skotsku a ve Spojeném království. I to jí přineslo pozvánku na festival v Glastonbury, a byla to pro ni pravděpodobně největší stage, na které kdy stála. Deník The Guardian ji dokonce označil za horkého favorita na hlavního umělce pro příští roky. Ke konci roku se dostala na soundtrack k novému filmu Justice League, kde zpívá cover písničky Everybody knows od Leonarda Cohena. Její budoucnost tak vidíme v dost světlých barvách.

 

Yaeji

Yaeji je americká zpěvačka s korejskými kořeny. Vyrůstala v Brooklynu, kde se již jako teenager seznámila s tamní undergroundovou hudební kulturou. A inspirace je zřejmá, její hudba mixuje styly hip hop a house, což je poměrně vzácná kombinace. Letos vydala hned dvě EP, kterým se dostalo pozitivní odezvy. Yaeji je teď plně zaneprázdněná vystupováním po východní Asii, a až se vrátí zpět do New Yorku, bude jistě pracovat na novém albu. Jedna z věcí, která dělá její hudbu tak zvláštní je to, že kombinuje angličtinu s korejštinou. Podle svých slov používá korejštinu hlavně proto, že je znělejší. My se těšíme, co se bude dít s touto undergroundovou hvězdou v budoucnosti.

 

Kelela

Kelela je americká zpěvačka a songwriterka. Ačkoli její kariéra začala již v roce 2013, kdy vydala svoje první EP, tak poměrně dlouhou dobu nedokázala na hudební scéně prorazit. Když však v říjnu 2017 vydala svoje první studiové album, blýská se jí na lepší časy. Zdá se, že pod studiem Britským studiem Warp se jí bude konečně dostávat takové pozornosti, jakou si zaslouží. Jejím hlavním žánrem je alternativní RnB, které má ve světě určitě budoucnost.

 

BROCKHAMPTON

První internetová boy band – tak se přezdívá skupině mladíků z Texasu vedenými Kevinem Abstractem. Tato skupina se dala dohromady právě díky internetu. V současné době má uskupení 14 členů. Hlavně určitá rozdílnost členů dává jejich hudbě tak zvláštní vyznění. V roce 2017 vydali Saturation Trilogy, což jsou tři studiová alba, která se dočkala velmi kladného přijetí. V polovině prosince 2017 oznámili nahrávání čtvrtého alba, které ponese název Team Effort. V mnoha odborných magazínech si vysloužili předpověď velmi slibné budoucnosti. A my se na ni těšíme.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje.