Charts Club: Říjen – týden 3

Charts ClubCharts Club přináší novinky ze světa hudby. Pěkně na jednom místě tu najdete písničky, jejich příběhy a zajímavosti o nich. Sledujeme trendy, ale i písničky, které Vám žádná rádia nepřinesou. Česká republika nebo zahraničí, pop nebo indie, hledáme to nejlepší pro Vaše uši.

 

 

 

Trendy

Dnes chceme napsat o jednom hitu, který pomáhá lidem. Ne takovým tím způsobem, že si pustíte svou nejoblíbenější písničku, a najednou se cítíte top. Ne. Písnička, o kterou si dovolíme označit za hit, se jmenuje Almost Like Praying a nazpíval jí zpěvák Lin-Manuel Miranda společně s umělci z Portorika. Možná víte, že v nedávných týdnech zasáhl Portoriko asi nejničivější hurikán, jaký tento malebný ostrov pamatuje. Spoustu lidí přišlo o život, ti šťastnější ?pouze” o střechu nad hlavou. A právě postiženým touto živelnou katastrofou se snaží pomoci autor této písně. A svým skromným příspěvkem rozhodně pomůže, jelikož prodeje během prvního týdne přesáhly 150-ti tisícovou hranici. A také informoval miliony lidí o možnosti pomoci. A zároveň se stal nejhranější latinsko-americkou písničkou. Za nás velký palec nahoru, a ten druhý budeme držet Portoriku, ať se z té pohromy brzy oklepe.

 

 

Album týdne

Znáte ten předvánoční shon, kdy se zkrátka vůbec nic nestíhá? Tak letos se můžete připravit dopředu! Tedy alespoň co se hudby týče. Asi nejznámější houslistka internetu, Lindsey Stirling, vydává svoje čtvrté studiové album, a nejedná se o nic jiného, než o album vánoční! Její poslední album tak trochu propadlo, a recept na nápravu je jasný. Komu se přeci nelíbí vánoční písničky? Pohoda, že by člověk nejraději chodil jenom v teploučkých papučích a pil horký nápoj (výběr se odvíjí od věku a momentální chuti). Na jejím novém albu se objeví zpěvačky Sabrina Carpenter a Becky G, každá v jedné písni, a doplní tak kvalitním vokálem dobře zpracovanou hudbu. A když už jsme u hudby, pojďme si ji trochu rozebrat. Zhruba polovina písniček na albu není původní, nicméně se jedná o klasiky, jako je například All I Want For Christmas, nebo jednu z nejznámějších vánočních koled Silent Night. Všechny nepůvodní písně byly však zpracovány tak dobře, že jí to drobné přiživení rádi odpustíte. Originální písně byly o něco horší. Nepochopte to špatně, jsou skvělé k poslouchání, ale vánoční klasiky z toho prostě nebudou. V celém albu naprosto vynikajícím způsobem kombinuje housle se styly jazz, elektro, pop, a přidala i orchestr. Troufáme si říct, že toto album u kritiky, ani u diváků rozhodně nepropadne. A pokud chcete svou fyzickou kopii mít doma během vánoc, doporučujeme Vám koupit si ji nyní. Za měsíc se po ní totiž zapráší.

 

 

Just Youtube Thing

Známý youtuber Logan Paul vydal novou písničku. A na rozdíl od většiny písniček, nahraných youtubery, tato je docela dobrá. Podařilo se mu do klipu nalákat i herečku Bellu Thorne. To je malé velké plus pro všechny, kterým se líbí zrzky. Písničku si rozhodně poslechněte. A pokud jste taky jeden z těch lidí, kteří by utíkali jenom pro pizzu zdarma, nebo před zombies, rozhodně nebudete zklamaní.

 

 

Dance týdne

Před měsícem jsme psali o korejské skupině BTS, která vydala nové album. Jelikož se jedná o skupinu, která má pravděpodobně největší fanouškovskou základnu na světě, můžeme sledovat všemožné reakce na album, kterých je plný internet. Lepší než reakční videa a adorace jsou však fanoušci, kteří se sejdou a vykoumají něco zajímavějšího. A to se stalo před pár dny v Paříži, kde parta k-popových fanoušků zatancuje na jednu písničku z alba, konkrétně GO GO. No řekněte, kdyby jste viděli za mimoně, prase, dva tučňáky, králíka, krávu a (asi) dvě kočky převlečenou partu lidí, co tancují na celkem poslouchatelnou písničku, nezastavili byste se alespoň na minutku? Jelikož to bylo v Paříži, Eifelovka v pozadí nesmí chybět.

 

 

Chcete sdílet své názory o této hudbě nebo doporučit další nově vycházející perly hudebního průmyslu? Neváhejte zanechat komentář pod článkem!

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje.