Čtvrtek, 2.2.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Charts Club: Září – týden 2

Charts Club přináší novinky ze světa hudby. Pěkně na jednom místě tu najdete písničky, jejich příběhy a zajímavosti o nich. Sledujeme trendy, ale i písničky, které Vám žádná rádia nepřinesou. Česká republika nebo zahraničí, pop nebo indie, hledáme to nejlepší pro Vaše uši.

 

Trendy

Držitel 4 cen Grammy, Sam Smith, vydal svůj nový singl jako hlavní písničku svého nového alba. Sam Smith jede na vlně melancholie, a jeho písnička jistě potěší všechny jeho fanoušky. Písnička Too Good at Goodbyes už nyní okupuje první pozice mnoha žebříčků, což její oblíbenost jasně dokazuje. Píseň byla zároveň vychválena v časopisech jako Rolling Stone a Variety, takže je jasné, že Sam Smith už může pomalu ale jistě připravovat smoking na mnohé předávání cen. Písnička je melancholický pop, který podráždí nejedno srdíčko. Sam Smith zkrátka ví co dělá, a my se můžeme těšit na jeho nové album, které má vyjít během několika týdnů.

 

 

Album týdne

Rocková kapela Foo Fighters je po třech letech zpět v plné síle. Dne 15. září 2017 vyšlo jejich deváté album, nesoucí jméno Concrete and Gold. Kapela se snažila vytvořit gigantické rockové nahrávky s citem pro aranže a melodii, s čímž jim měl pomoci hlavně producent Greg Kurstin, který je známý převážně pro svou popovou tvorbu. Kapela věřila, že jim Greg pomůže zdokonalit jejich skladby. Nevíme, jak velký vliv v konečném díle měl, album je však od začátku do konce znamenité. I díky tomu je to v současnosti nejprodávanější album na iTunes.

 

 

Dance týdne

Tuto konkrétní choreografii pro tanec na písničku Look what you made me do má na svědomí Jojo Gomez. Tato mladá choreografka prorazila již ve velmi mladém věku, a to díky Youtube. Původně profesionální tanečnice, která tančila po boku Britney Spears nebo Redfoo, již jako malá tancovala a ve velmi útlém věku prohlásila ?I want to change the game.” O tom, jestli změnila hru, se dá spekulovat, její tance jsou však velmi neotřelé a rozhodně v současné velmi nabyté konkurenci nezapadnou. K její současné slávě na sociálních sítích jí pomohl hlavně producent Tim Milgram, který je také schopným kameramanem a dokáže její choreografie dokonale zachytit. Podívejte se na jejich společné video.

 

 

Bonus

Jako bonus jsme tentokrát vybrali několik týdnů starou písničku Sad Story (Out Of Luck) od italského dua Merk&Kremont. Písnička je velmi zajímavou house předělávkou písničky Out Of Luck, kterou původně nahrál Ady Suleiman. Původní písnička byla trochu prostší hudebních prvků a postrádala videoklip.

A právě videoklip je důvod, proč se tato písnička stala bonusem pro tento týden.

Videoklip byl natočen v Soulu, Jižní Koreji. Režisérské židle se ujal Daniel Brown, který točí převážně krátké filmy. Během posledních dvou let se však snaží proniknout i na scénu hudebních videoklipů. Jeho videoklipem nás provází dívka na longboardu. Zde se jasně inspiroval loňským virálním hitem ? korejskou dívkou jménem Hyojoo Ko, která se se svým Longboard dance dostala až na obálku japonského Vogue a vidět jste ji mohli také ve videoklipu španělské skupiny Yall.

Místo explicitního vyprávění zvolil Daniel Brown vyprávění symbolické.

 

Videoklip se částečně inspiruje písničkou, z větší části však vypráví vlastní příběh. Místo explicitního vyprávění zvolil Daniel Brown vyprávění symbolické. Díky tomu videoklip kombinuje věci, které divák pochopí okamžitě (téměř celý videoklip se odehrává v hlavě muže v nemocnici), a věci, o kterých se mohou diváci pouze dohadovat (dívka se zlatou maskou doplněná o dvě další dívky s ovázanou hlavou).

My jenom doufáme ve více takto nápaditých klipů, hudební scéna je potřebuje!

P.S. Fact: Pokud Vás nejvíce ze všeho zaujala Miniatura videa, tak za prvé, nejste jediní (YT comment section confirmed fact), a za druhé, možná budete trochu zklamaní (Rusikk confirmed fact).

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje. Sociální sítě -> /ExRusikk