Neděle, 24.9.2023
HudbaKultura

Charts Club: Září – týden 4

Charts Club přináší novinky ze světa hudby. Pěkně na jednom místě tu najdete písničky, jejich příběhy a zajímavosti o nich. Sledujeme trendy, ale i písničky, které Vám žádná rádia nepřinesou. Česká republika nebo zahraničí, pop nebo indie, hledáme to nejlepší pro Vaše uši.

Trendy

Do trendů jsme si této týden vybrali umělce jménem Lil Uzi Vert. Ten se totiž se svým debutovým albem vyšplhal na druhou příčku žebříčku Billboard 200. A to je počin, který si zaslouží respekt. Tento autor zaznamenal první větší úspěch na poli hip hopu již v roce 2015, kdy vydal svůj třetí mixtape Luv is rage. Jeho talent spatřilo mnoho producentů a umělců, takže se velmi rychle dostal ke spolupráci s Wiz Khalifou a Young Thugem. Jeho talent a trefa do aktuálních trendů americké produkce jsou asi klíčové atributy jeho současného úspěchu. Ve svých třiadvaceti letech je Lil Uzi Vert teprve na začátku své kariéry, takže se můžeme těšit, jak bude tento mladík v budoucnosti lámat rekordy.

A více trendů

Do světa rapu přibyla nová ženská tvář. Cardi B je ameriscká raperka, která se zařadila po bok raperek jako je Nicky Minaj nebo Iggy Azaela. Jelikož tento hudební koutek poslední dobou tak trochu přešlapuje na místě a nenabízí nic moc nového, tak do tohoto žánru vtrhla jako vlna tsunami Cardi B a se svým novým songem Bodak Yellow oslnila na VMAs 2017. Temná atmosféra, videoklip natočený v Dubaji, trochu toho twerku. To je něco, na co americké publikum slyší. Pustťe si její nový kousek, a napište nám, jaký dojem z něj máte Vy.

Album týdne

Tento týden prodejně ovládla Miley Cyrus se svým, již šestým, studiovým albem Younger Now. O produkci se postarala sama Cyrus společně s producentem Orenem Yoelem, se kterým spolupracovala na svých dvou předešlých albech. A společně přišli se zcela změněným konceptem, a to jak písniček, tak videoklipů. Přes název Younger Now, hudba a klipy působí dospěleji, než kdy dřív. O novém albu jsme se dozvěděli už v první půlce roku, když Miley Cyrus naživo vystoupila s jedním ze singlů Malibu. Od té doby jsme se dočkali dvou singlů a 29. září 2017 i samotného alba. Mezi kritiky album získalo spíše průměrnou odezvu. Zaznívali výtky typu nevýrazná produkce a nedostatečně konzistentní kvalita produkce. Za poslech toto album však stojí. Alespoň jednou.

Hudba, která prodává

Některou hudbu si spojíte se svou letní návštěvou festivalů, a některou si zase spojíte s určitým produktem. Staré a ohrané Taste the feeling už nemůžeme ani slyšet. Ale hudba je zkrátka jeden z nejlepších mostů mezi našimi pocity a určitými produkty. A právě tyto počiny se oceňovaly na 58. výročních cenách Clio, které se odehrály v New Yorku. Ceny se rozdávaly v několika kategoriích, nás ovšem zajímalo, které konkrétní reklamy se zde objeví. Mezi nominovanými reklamami byly například některé od Applu, IBM, nebo třeba reklama na Sprite. Ale dost s tím product placementem, za který nás nikdo neplatí. Ceny jasně ukázaly, že hudba je dnes již jednou z nejdůležitějších bodů při tvoření reklamy. Abychom si trochu rýpli, jedna z hudebně nejlépe zvládnutých reklam za poslední rok (čistě náš názor), Introducing Pixel, nebyla ani nominovaná. Velká škoda že organizátoři opomenuli takový skvost. Vybrali jsme dvě ukázky, které se umístili v jedné z kategorií na prvním a druhém místě. Konkrétně jde o reklamy společností Apple a Nintendo.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje. Sociální sítě -> /ExRusikk