Pondělí, 11.12.2023
HudbaKultura

CHRIS ISAAK – First Comes the Night

CHRIS ISAAK - First Comes the NightInterpret: CHRIS ISAAK
Album:    First Comes the Night
Datum vydání: 23. října 2015
POP, ROCK

Americký zpěvák, skladatel a herec Chris Isaak je evidentně ve formě. Vypovídá o tom jeho dvanáctá studiovka, která volně navazuje na jeho předchozí nahrávky, pro něž jsou příznačné zvonivé kytary, lehce melancholické nálady podbarvené klávesami a zvuk evokující 50. a 60. léta. Ostatně, tohle Chrise v minulosti několikrát proslavilo, tak proč měnit zavedený recept na úspěch?

Nové album se sice neopírá o žádný zásadní hit, který by šplhal strmě vzhůru hudebními žebříčky, o to víc ale působí vyrovnaně. Najdeme na něm vše, co tohoto umělce vždy zdobilo – zejména jeho vokální projev, který jej opravňuje stát se následovníkem Roy Orbisona nebo Elvise Presleyho. Tomu je podřízena i koncepce alba.

V jeho úvodu přichází příjemná titulní píseň First Comes the Night, jež potvrzuje také nesporné Isaakovy skladatelské kvality, které se táhnou celým albem jako červená nit. Chris Isaak je totiž autorsky podepsán pod všemi dvanácti skladbami i na přídavcích v deluxe verzi a zpívá převážně o lásce. Deska by se proto výtečně hodila jako vhodný doplněk romantického setkání dvou zamilovaných lidí při svíčkách. A právě v tom spočívá už přes třicet let kouzlo této muziky. Pánové by proto měli zbystřit. Pokud se chystají pozvat někam svoji dámu na večeři nebo na skleničku v přítmí, pak je pro ně tohle album ideální volba.

 

 Seznam skladeb na albu

1 First Comes the Night
2 Please Don’t Call
3 Perfect Lover
4 Down in Flames
5 Reverie
6 Baby What You Want Me to Do
7 Kiss Me Like a Stranger
8 Dry Your Eyes
9 Don’t Break My Heart
10 Running Down the Road
11 Insects
12 The Way Things Really Are
13 Some Days Are Harder Than the Rest
14 Keep Hanging On
15 Every Night I Miss You More
16 The Girl That Broke My Heart
17 Love the Way You Kiss Me

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.