Chrudim a hororové novinky

Antologiích českého hororuNejen čtenáři tohoto webu již moc dobře vědí, že chrudimský archivář Petr Boček se kromě regionální historie řadu let věnuje psaní hororů.

Spolu s Miloslavem Zubíkem je autorem úspěšných povídkových knížek Mrazivé příběhy (2012) a Výprodej nočních můr (2014). Oba tvůrci též představili své humoristické texty pod názvem Nápady šíleného pedagoga a jiné radosti (2015). Nesmíme zapomínat na úspěšnou prezentaci tohoto autorského dua ve všech sedmi dosud vydaných Antologiích českého hororu (2011-2016) nebo na stránkách internetového časopisu Howard.

V letošním roce se navíc jejich povídky objevily v antologii erotických hororů Poslední polibek a v antologii světového hororu Za tebou, v tomto případě ve společnosti próz takových velikánů jako je třeba Graham Masterton. Navíc se ve stádiu přípravy nachází knížka 100 hororů ve 100 slovech, v níž bude mít dvojice Zubík-Boček celkem deset pro ně typických černohumorných minihororů.

 

 

V letošním roce se Petr Boček představil i jako sólový autor, neboť mu vyšlo groteskně hororové romaneto Hrobořadí s mnoha zašifrovanými odkazy na Chrudim a okolí. Všechny novinky by měly být představeny na literárním večeru Hozený klobouk v kavárně Atrium Café dne 7. října 2016. Kniha Hrobořadí by zde měla podstoupit i první oficiální křest. Její prezentace, včetně ukázek tvorby celé autorské dvojice, by se měla objevit i na pražském HorrorConu 19. listopadu 2016. Zmíněné knihy lze již dnes sehnat po internetu, některé z nich se budou prodávat i v chrudimských knihkupectvích.

 

HrobořadíHrobořadí
Chcete vědět, co mají za lubem dva podivní turisté, kteří se ubytují v zašlém kempu? Proč se na totéž místo vydává psychicky labilní Pavel Velc? A proč s sebou bere kamaráda, kterého nikdo jiný nevidí? Co skrývají útroby pustého penzionu Zátiší? Co číhá hluboko pod záchodovou mísou? A přežije vůbec někdo? Chcete to vědět? Pak se vydejte na pátrání po temné minulosti a možná ještě temnější přítomnosti jednoho rodu. Ano, deprese, přízraky, zácpa, černý humor … a spousta mrtvých.

To je Hrobořadí!

Hororové romaneto od Petra Bočka, spoluautora úspěšných povídkových knih Mrazivé příběhy a Výprodej nočních můr, s ilustracemi Daniely a Denisy Ponomarevových.

Hrobořadí právě vychází v nakladatelství Nová Forma, lze ho zakoupit na www.kniznieshop.cz.

 

 

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Petr Boček

Archivář, horrorista a humorista.