Středa, 25.6.2025
ChrudimPříroda a ekologie

Chrudim má nový psí park – Přijďte s námi slavnostně otevřít první Dog Park ve městě – Raťafáček

Chrudim se může pochlubit novým místem pro své čtyřnohé obyvatele a jejich páníčky. V klidné části města, nedaleko letiště a smuteční síně, vznikl první oplocený psí park s názvem Raťafáček. Tento prostor nabízí bezpečné a zábavné prostředí pro volné venčení, výcvik a socializaci psů.

Co vás čeká při slavnostním otevření?

Přijďte s námi oslavit otevření Raťafáčku! Čeká vás odpoledne plné radosti, hrátek a přátelských setkání. Můžete se těšit na:

  • Představení parku a jeho překážek

  • První společné „venčení“

  • Prostor pro socializaci a relaxaci psů i páníčků

  • Dobrou náladu a milou komunitu

 

Kdy13. června 2025
KdeAreál u letiště, Chrudim

 

Psí park - náčrt

Jak se tam dostanete?

Park se nachází v klidné části Chrudimi a je dostupný pěšky i autem. Parkovat lze u smuteční síně (cca 3 minuty chůze), nebo můžete přijít od Aeroklubu směrem ze Sečské ulice.

Provozní doba a využití parku

Raťafáček bude sloužit nejen veřejnosti, ale i psům z místního útulku. Dopoledne bude park vyhrazen pro zaměstnance a dobrovolníky útulku, kteří zde budou venčit psy. Pro veřejnost bude park otevřen od 12:00 do 21:00.

Vybavení parku

Na ploše téměř 2000 m² najdete deset různých překážek, altánek k posezení, pítko a odpadkové koše. Park byl vybudován z prostředků chrudimského Re-Use centra, které poskytlo 300 tisíc korun na jeho realizaci.

Přijďte a staňte se součástí nové psí komunity v Chrudimi!

Psí park - katastrální mapa

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.