Sobota, 4.2.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Chrudim plná zážitků již tento víkend

RallyeDruhý ročník akce Chrudim plná zážitků, která spojuje motoristickou akci Rallye Železné hory a akci Balóny nad Chrudimí proběhne 13. až 15. srpna 2010.

Páteční program je vyhrazen zejména představení posádek na Resselově náměstí a to od 16 hodin. Pro děti bude připraven skákací hrad od Občanského sdružení Altus.

“Ze stovky nejenom českých posádek jsem velmi nadšený, myslím si, že se bude na co opět dívat. Bohužel s následnými vzlety balonů to vypadá podle předpovědí velmi špatně, takže se může i stát, že nikdo nevzlétne,” strachuje se místostarosta Chrudimi Roman Málek, který aktivity pořadatelů v minulosti propojil. Toho zároveň i potěšilo, že v Chrudimi vznikl Rallye Team Chrudim, který vede Martin Kučera.

Páteční večer završí od 21 hodin na Resselově náměstí promítání Postřižin.

Sobotní start bude od 9 hodin od letiště v Chrudimi a cíl těsně po 16 hodin na Resselově náměstí. Trasa obsahuje celkem osm rychlostních zkoušek: Stolany – Deblov, Samařov – Nasavrky, Stolany – Deblov, Samařov  – Nasavrky a druhá část je v opačném směru.

 

Rallye

Pro zajímavost: otec a syn Michálkovi z Píšťov přesedlali z Ford Ka na Renault Clio s 2-litrovým motorem (z třídy A1 do A3). Pardubice vyslali v nejsilnější třídě současných vozů Pavla Gajara s Mitsubishi a v nejsilnějších historicích Zdeňka Mahela BMW 2002, Holice zastupuje Aleš Hájek-Ford Fiesta 1,6 s bratrancem, Nováčkovi přijedou z Hradce se Suzuki, omluvil se Dušek-Glucková Lancia Delta z nedalekých Vrd u Čáslavi a z nedalekého Kostelce přijedou posádky čtyři. Ještě pojede i Václav Plíšek ze Škrovádu – Škoda 130L.


Loňská rallye (zdroj: kodlcr)

Pořadatelé rallye stejně jako v loňském roce dbali na bezpečnost a trať velice pečlivě připravili, včetně diváckých míst. Trasy a další zajímavosti o závodech lze získat na stránkách http://rallyepardubice.cz/. Pořadatelé zároveň děkují všem obyvatelům na trati za vstřícnost, neboť je v sobotu čekají omezení v dopravě. Projekt Chrudim plná zážitků se koná za podpory města Chrudim.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.