Neděle, 14.4.2024
Chrudim

Chrudim se konečně dočká silničního obchvatu

Chrudim se konečně dočká silničního obchvatuChrudim – Město čeká na zahájení stavby už třináct let. Včera na ni Poslanecká sněmovna schválila 100 milionů korun v rozpočtu SFDI.

Sněmovna včera přijala rozpočet Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) na rok 2013, do kterého promítla pozměňovací návrh sněmovního hospodářského výboru. Také díky členovi výboru Janu Čechlovskému, který návrh výboru pomohl prosadit, zahrne SFDI výstavbu obchvatu druhého největšího města Pardubického kraje do svého rozpočtu jako jmenovitou akci. Pro zahájení stavby „I/37 Chrudim obchvat úsek Medlešice – I/17″ byly současně vyčleněny pro příští rok potřebné finance.

“Chrudim na obchvat čeká už třináct let. Dopravní zátěž už dávno překročila únosnou mez. Proto jsem rád, že se do rozpočtu SFDI podařilo prosadit zahájení stavby už v příštím roce,” konstatuje poslanec a místostarosta Chrudimě Jan Čechlovský. “Jsem také rád, že se už na začátek příštího roku podařilo domluvit návštěvu nového ministra dopravy v Chrudimi. O dalším pokračování projektu obchvatu přijede Zbyněk Stanjura jednat už v lednu 2013.”

Jako starosta města si cením, že Jan Čechlovský dokázal už v loňském roce zajistit finance na přeložku horkovodu a nyní na svoje úsilí navázal prosazením další investice do rozpočtu SFDI na příští rok. Tím fakticky mohou začít stavební práce na obchvatu města. Věřím, že naše setkání s novým ministrem dopravy v polovině ledna budoucnost této investice upřesní,” uvedl starosta Petr Řezníček.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.