Neděle, 28.5.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Chrudimská hala bude konečně města

TJ Sokol ChrudimRozhodnuto. Pražské ústředí TJ Sokol konečně schválilo bezúplatný převod sportovní haly a souvisejících nemovitostí do majetku města.

Pokud Chrudim dohodu přijme, ukončí tak finanční agónii, ve které se zdejší sokolové již delší dobu zmítají a při které se nedostává peněz ani na běžný provoz. O neodkladných opravách a investicích ani nemluvě.

Ke cti chrudimských sokolů je třeba dodat, že chtěli majetek městu bezúplatně převést již před mnoha měsíci, transakci ale zabránilo právě pražské ústředí.

Nejvyšší orgán Sokola volal především po zárukách návazného přednostního a nadstandardního přístupu nového vlastníka ke sportovcům TJ Sokol. Ke změně stanoviska došlo až po nedávné obměně v ústředních orgánech Sokola.

Starosta chrudimské jednoty Jaromír Hušák ještě písemné stanovisko z Prahy nemá. “Bylo by to pěkné, ale dokud dokument nedržím v ruce černé na bílém, zdráhám se tomu uvěřit,” uvedl Hušák.

TJ Sokol bude moci objekt dále využívat, stejně jako jiní sportovci, formou nájemního vztahu.

A město, pokud převod podepíše, bude zase volky nevolky v dohledné době nuceno do sokolovny hodně investovat.

“Odhady založené na technickém posouzení stavu nemovitosti hovoří o částce zhruba 20 milionů korun,” upřesnil chrudimský místostarosta Petr Řezníček.

 

zdroj: Chrudimský deník

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.