Chrudimské střední školy – Obchodní akademie

Obchodní akademie ChrudimChodíte do osmé nebo deváté třídy základní školy? Stojíte právě na prahu rozhodnutí, kam se vydat na „střední“? Tak to jsou právě pro vás určené články o chrudimských středních školách, jejíchž prostřednictvím vám chceme pomoci s tímto důležitým životním rozhodnutím.

Začneme tedy Obchodní akademiíChrudimi.

Škola byla založena již roku 1882, je tedy druhou nejstarší tohoto typu v České republice.

Roku 1893 pak byla pro školu z prostředků města vystavena budova, ve které sídlí dodnes. Od roku 1911 je OA státní školou, takže poskytuje výuku bez placení školného

Rodinné prostředí a stoprocentně aprobovaný pedagogický sbor je zárukou kvalitního vzdělávání. Čtyřletý maturitní obor Obchodní akademie zaručuje široké uplatnění v zaměstnání a dobré předpoklady pro studium na vysoké škole.

Škola se aktivně zapojuje do mezinárodní spolupráce s jinými školami. Spolupracuje s partnerskými školami v Newcastlu v Anglii a v německém Reutlingenu, podílí se i na programu Dreams and Teams.

V průběhu studia mají studenti možnost složit certifikát nebo státní zkoušku z psaní na klávesnici a mezinárodně uznávaný certifikát z obchodní angličtiny

Škola také velmi dbá na výuku cizích jazyků. Povinné jsou dva jazyky, z nichž první je angličtina nebo němčina, jako druhý si pak mohou studenti vybrat z možností angličtina, němčina, francouzština, španělština nebo ruština.

Studijní plán je rozvržen tak, aby byly v rovnováze jak všeobecně vzdělávací, tak odborné předměty.

Škola každoročně pořádá pro studenty zahraniční zájezdy podle vyučovaného jazyka, pro studenty druhých ročníků také lyžařský výcvik.

Máte-li zájem o bližší informace, jste srdečně zváni na dny otevřených dveří, které se konají 7. prosince 2011 od 14 hodin a 18. ledna 2012 od 14 hodin. Osobní návštěvy rodičů a budoucích studentů je možno uskutečnit kdykoliv ve dnech vyučování, doporučujeme dohodnout termín předem telefonicky. Pokud vám návštěva v uvedených termínech nevyhovuje, lze sjednat v případě vašeho zájmu individuální prohlídku školy.

Jako student této školy mohu osobně doporučit!

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.