Pondělí, 15.4.2024
Chrudim

Chrudimský týden pro fair trade

Podpořte hnutí fair trade svou účastí na některé z akcí, která je mu věnována. Fair trade je způsob obchodu, který poskytuje pěstitelům, zaměstnancům a řemeslníkům z rozvojových zemí možnost uživit se vlastní prací za důstojných podmínek a s ohledem na životní prostředí.

Cílem celého Týdne pro fair trade je pak osvěta a podpora fair trade za účelem naplňování národních a mezinárodních cílů v oblasti udržitelného rozvoje. Přidáte se?

Férová snídaně, 14. května, 10–12 hod.

Mlsný pecivál a kavárna Café Zeměplocha vás zvou na sobotní Férovou snídani do svých provozoven na Resselově náměstí 135 a na Školním náměstí 11 (vedle Muzea barokních soch). Přijďte společně posnídat a strávit příjemné dopoledne s příjemnými lidmi. I vaše doma připravené fairtradové snídaně jsou vítány.

Fair tradeCelotýdenní fair trade session, 14. května – 21. května

V rodinném centru Mama klub Chrudim (do 20. 5.) se v rámci pravidelného programu dozvíte, co to vlastně fair trade je a co znamená, jaká je praxe a co všechno může být fair trade. Zároveň můžete ochutnat nebo vyzkoušet některé fairtradové výrobky (pozor na změnu sídla Mama klubu Chrudim – Školní náměstí 11, vedle Muzea barokních soch).
Do Mlsného pecivála můžete celý týden přijít na fairtradovou kávu a palačinky s fairtradovými surovinami.

Fairtradový komunitní úterek, 17. května od 17 hod.

Šance pro Tebe pro vás připraví fairtradové úterní odpoledne s tematickou besedou, filmem a s fairtradovou kávou. Setkání se bude konat v klubu Agora.

 

Těšíme se na vás!

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku hudební nadšenec, tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a (ne)zlobí! www.FotoZajda.cz