Úterý, 6.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Chrudimský víkend plný hudby

Jiří Pavlica, foto: (c) 2009 Jromír Zajíček, www.FotoZajda.czChrudimský rok hudby má pro nás připravený další program, ve kterém se můžeme těšit na Jarka Nohavicu ve filmu Rok ďábla, nebo na koncert skupiny Hradišťan a Čechomor.

Vstupné bude jako vždy zdarma.

Pátek 28. srpna 2009 – Rok ďábla
Rok ďábla je filmové představení, které začíná ve 21 hodin na Resselově náměstí. Jarek Nohavica, Karel Plíhal a skupina Čechomor v novém filmu režiséra Petra Zelenky a jeho přátel. Děj filmu se odehrává v letech 1992 – 2000, střídají se v něm hrané scény, které jsou rekonstrukcemi skutečných událostí let minulých nebo součástí fiktivního děje, s unikátními záběry archivu Jarka Nohavici a ostatních postav filmu. Rok ďábla je příběhem člověka, který se postupně vymanil z vlivu alkoholu, nahrávacích společností a médií, ale zoufale osaměl. Jak sám říká: Být Nohavicou v roce 2000, to je hodně o samotě.

Neděle 30. srpna 2009 – Koncert skupiny Hradišťan
Hradišťan je ojedinělým hudebním tělesem s vysokou uměleckou i interpretační úrovní, nezvykle širokým žánrovým záběrem a netradičním repertoárem, který v počátcích vycházel zejména z folklóru. V roce 1978 převzal umělecké vedení hudební složky Jiří Pavlica. Jeho příchodem se dramaturgie a repertoár souboru začaly formovat směrem k původní tvorbě, ať již inspirované lidovou tradicí, nebo nadžánrovými hudebními průniky. Dnes je Hradišťan (v širší podobě i s tanečním souborem) profesionálním tělesem, které programově pracuje zejména s odkazem lidové tradice a jejím filozofickým přesahem.
Koncert začíná v 18 hodin na Resselově náměstí.

Pondělí, 31. srpna 2009 v 18 hodin – Koncert skupiny Čechomor
Čechomor je pražská hudební skupina hrající české, moravské a slovenské lidové písně. Za dobu svého působení procestovali celou Evropu, Severní Ameriku a Rusko, spolupracovali s divadlem Na Palmovce, bratry Formany, divadlem Continuo a dalšími významnými umělci. V roce 2001 získali tři ceny Anděl.

 

 

 

Foto: (c) 2009 Jaromír Zajíček, www.FotoZajda.cz
Video: (c) 2009 Karel Dvořák

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.