Chystáte se stavět nebo rekonstruovat? A máte opravdu vše potřebné?

Ať už rekonstruujete nebo stavíte, je správná příprava velmi důležitá. Předem je tak vhodné si rozvrhnout, jaké práce budete provádět a co k nim budete potřebovat, od připojení k rozvodné síti, přes materiály, ale i správné nářadí či těžkou techniku. Mnoho drobnějšího nářadí si asi koupíte, ale je tu i řada nářadí a techniky, které si vyplatí půjčit!

 

Stavební firmy i ti, co staví svépomocí, by si měli pár věcí promyslet

Základním předpokladem pro použití většiny moderního nářadí na stavbě je připojení k elektrické rozvodné síti. Pokud jej ještě nemáte k dispozici, nebo právě tzv. antoníčka stavíte, zkuste se poohlédnout po pořádné elektrocentrále.

Abyste si správně vybrali je potřeba předem odhadnout kolik proudu budete potřebovat odebírat, jednodušeji řečeno, jaký výkon by elektrocentrála měla mít. Ten si můžete předem promyslet, podle toho, co vše budete chtít k elektrocentrále nebo agregátu připojit. Největší zátěží bývají zpravidla stavební stroje jako je třeba míchačka, ale i jiné ruční nářadí. Vaši volbu by pak měly ovlivnit i jiné skutečnosti, třeba zda budete při práci potřebovat i pořádné osvětlení.

Výkonné elektrocentrály jsou na pořízení opravdu drahé, jestliže pro ni nebudete mít praktické využití do budoucna, je vhodné si ji půjčit. Určitě se najde půjčovna elektrocentrál, která vám nabídne přesně to, co budete potřebovat.

 

Elektroměr

 

Než si elektrocentrálu půjčíte

Pokud se rozhodnete pro zapůjčení elektrocentrály, předem je vhodné si promyslet i další vybavení, a hlavně příslušenství, které budete potřebovat. Zapomenout byste rozhodně neměli na vhodnou kabeláž.

Abyste měli jistotu, že bude prodlužovací kabel ideální pro danou elektrocentrálu, je potřeba volit kabely s napětím 400 V, které jsou určeny pro stavební a průmyslové využití. Ty si rovněž můžete zpravidla zapůjčit za úplatu v půjčovně. Vhodné tak je zapůjčit si celý komplet na jednom místě.

Chystáte se na práci ve výškách?

Dalším typem profesionálního vybavení jsou i vysokozdvižné pracovní plošiny, které jsou nezbytným pomocníkem při práci ve výškách, a to jak v interiéru nebo exteriéru. I ty se dnes dají ve specializovaných půjčovnách zapůjčit, díky čemuž ušetříte nemalé peníze.

Pokud si vyberete kvalitního partnera, tedy zákazníky ověřenou půjčovnu vybavení, můžete jednu z mnoha starostí hodit za hlavu. Veškeré potřebné vybavení od elektrocentrál až po skladové kontejnery naleznete například u společnosti Boels, jež se na pronájem vybavení napříč odvětvími specializuje.

Na jak dlouho budete vybavení potřebovat

I když je na počátku prací těžké odhadnout, na jak dlouho budete zapůjčené vybavení potřebovat, může vám to ušetřit nemalé peníze. Kromě toho, že ušetříte čas za opakované jezdění do půjčovny a zpět, můžete získat i při dlouhodobějším pronájmu i zajímavou cenu.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.