CIAF se vrací do Hradce Králové

CIAFPrestižní letecká přehlídka CIAF se vrací do Hradce Králové. Po šesti letech “hostování” v Brně se největší akce svého druhu u nás opět představí v krajské metropoli. Fanoušci letectví se na ni mohou těšit 5. a 6. září 2009. Bude se jednat o 16. ročník této akce.

“Je to tak. Rozhodli jsme se definitivně pro Hradec Králové,” potvrdil Hradeckému deníku rozhodnutí přesunout CIAF do Hradce Aleš Cabicar z pořádající firmy Czech Airshow Agency. Návrat CIAF do města vítá i hradecká radnice. Pořadatelům už přislíbila dotaci. “Zastupitelé schválili příspěvek ve výši dvou a půl milionu korun. Ale pod podmínkou, že CIAF v Hradci zůstane nejméně pět let. A na dalších pět let budeme mít opci,” upřesnil Deníku primátor Otakar Divíšek. 

Letecká přehlídka opustila hradecké letiště před šesti lety kvůli odchodu armády a problémům se zajištěním letového provozu. Dočasný azyl poskytlo Brno. Odsud se ale pořadatelé rozhodli vrátit zpět do Hradce Králové kvůli rostoucímu civilnímu leteckému provozu v Brně-Tuřanech. Zásadní vliv mělo i rozhodnutí Jihomoravského kraje, který pro letošní ročník neuvolnil žádnou dotaci.

O jednáních pořadatelů CIAF s hradeckou radnicí jsme informovali 14. května 2009. Už tehdy byla podmínka města jasná. “Chceme podepsat spolupráci alespoň na deset let,” sdělil tehdy k projektu primátor Otakar Divíšek. Podle Aleše Cabicara je hradecké letiště pro podobné přehlídky nejvhodnější v republice, proto je pořádající agentura dlouhodobé spolupráci nakloněna. Oblibu si CIAF získal i u diváků, každoročně ho navštíví desetitisíce lidí.

 

Více na www.airshow.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.