Čínský národní cirkus míří počtvrté do Česka

Čínský národní cirkus míří počtvrté do ČeskaAkrobatická show, Čínský národní cirkus, letos v prosinci navštíví 6 českých měst s novým programem „CHINATOWN – Říše středu, kolébka kultury“.

Představení mistrů akrobacie do Česka zavítá už počtvrté a představí se v Brně, Ostravě, Pardubicích, Praze, Českých Budějovicích a v Karlových Varech. Vystoupení Čínského národního cirkusu v evropských metropolích vidělo více než 9 miliónů diváků.

Nejnovější program nabídne špičkové akrobatické umění v dobových kostýmech a v exotických maskách,“ uvedl výkonný ředitel Jan Lepša z pořadatelské společnosti Ticket Art Production.

Nechybějí ani orientální rekvizity jako čínský porcelán, hudební nástroje a svícny, které létají vzduchem nebo se točí na hlavách nejlepších světových akrobatů. Jednotlivá čísla vyprávějí krátké příběhy z prostředí čínské čtvrti a kombinují moderní tanec s východní filosofií. Unikátní show vychází ze starobylé tradice palácové zábavy, která sloužila k rozptýlení císaře, dvora i obyčejných lidí.

Čínský národní cirkus míří počtvrté do Česka

Základy originální show tvoří osm forem čínského akrobatického umění, jež vznikly v dynastii Han. Vzpírání, odvážná čísla, ke kterým patří provazochodectví a akrobacie na visutém laně, manipulační umění, ke kterému patří žonglování a točení talíři, Chi Kung- „vnitřní síla“- díky níž se akrobaté stávají imunními vůči čepelím dýk, hadí muži a ženy, stoje na rukou a salta, kouzlení a Chiao Ti, zápasy a simulace zvířecích pohybů v bojových číslech a tancích. Čínská akrobatická tradice se prosadila jako samostatně respektovaná umělecká forma a její obliba trvá už 2.000 let.

Čínský národní cirkus míří počtvrté do Česka

Vstupenky na show „CHINATOWN – Říše středu, kolébka kultury“ jsou v prodeji po celé České republice v síti Ticket Art.

 

TERMÍNY PŘEDSTAVENÍ

10. 12. 2015 od 19:00 – Brno, hala Vodova
11. 12. 2015 od 19:00 – Ostrava, ČEZ Arena
12. 12. 2015 od 19:00 – Pardubice, Tipsport arena
13. 12. 2015 od 14:00 – Praha, Kongresové centrum
13. 12. 2015 od 19:00 – Praha, Kongresové centrum
14. 12. 2015 od 19:00 – České Budějovice, Budvar Arena
15. 12. 2015 od 19:00 – Karlovy Vary, KV Arena

Čínský národní cirkus míří počtvrté do Česka

Čínský národní cirkus míří počtvrté do Česka

Více na www.cinsky-narodni-cirkus.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.