Pondělí, 11.12.2023
HudbaKultura

CityFest v Pardubicích přivítá světové DJs

CityFest v Pardubicích přivítá světové DJsNa začátku letních prázdnin začne psát svou historii městský open air festival taneční hudby CityFest Pardubice. Uskuteční se v sobotu 25. června 2016 a vystoupí zde přední zahraniční umělci, které doplní nejznámější zástupci domácí taneční scény. Těšit se můžete na show DJů patřících k absolutní světové špičce.

Krajské město Pardubice bylo vybráno k pořádání CityFestu 2016 vzhledem k vynikající dopravní dostupnosti z celé ČR a ideálnímu prostoru pro pořádání open air festivalu v centru města.

Mezi potvrzené vystupující patří britské trio Above & Beyond, finská dvojice Super8 & Tab, Jerome Isma-Ae a Arty.

Above & BeyondJono Grant, Paavo Siljamäki a Tony McGuinness tvoří btirské trancové trio Above & Beyond. Na scéně je známe díky uplifting trance nahrávkám a spolupráci s různými zpěváky. Mají také vlastní rádiovou show nazvanou Group Therapy (dříve Trance Around the World). V roce 2009 se umístili na čtvrtém místě v anketě DJ Mag top 100. Za jejich úspěchy mluví i vyprodané arény napříč celým světem a miliony prodaných nahrávek.

Super8 & TabFinové Miika Eloranta a Janne Mansnerus působili a nahrávali samostatně, dokud se v roce 2005 nespojili a nevytvořili duo Super8 & Tab. Na svém kontě mají album Empire, které se hned po jeho vydání stalo nejprodávanějším albem ve Finsku. Nyní jsou nedílnou součástí rodiny Anjunabeats, za kterou stojí právě trio Above & Beyond.

Jerome Isma-AeJerome Isma-Ae je vlastníkem labelu Jee prodictions se sídlem v rodném Mnichově. V roce 2001 napsal svůj první filmový soundtrack pro německý film 100 Pro. V roce 2010 byl mezi DJskou špičkou zvolen jako objev roku.

ArtyArtem Stolyarov je mladý ruský DJ a producent vystupující pod jménem Arty. Na vrchol ho v roce 2011 katapultoval song Rebound, na kterém spolupracoval s Matem Zo. Od té doby hraje po boku takových jmen jako Armin van Buuren, Markus Schulz, Gareth Emery nebo právě Above & Beyond.

Předprodej vstupenek odstartuje v pondělí 22. února ve 12.00 hodin v síti Ticketportal a v kanceláři kongresového centra v Paláci Pardubice.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.