Co dělat, když se manžel nechce vzdát teplého místečka na gauči?

Prodám manžela... Zn. spěchá

Athena se v osmnácti provdala za Mirka, protože si myslela, že je to fajn chlap. Zvelebil celý babiččin dům, ve kterém spolu s Athenou bydleli. Babička ho sice neměla ráda, ale Athena si ho prosadila. A babička si díkybohu prosadila, že na Athenu přepíše dům ještě před svatbou.

Mirek totiž stál jen o tu vilu, a když pak babička zemřela, chtěl vilku okamžitě prodat. Pak zjistil, že na dům nemá ani nejmenší právo a začal dělat naschvály. Nechal se vyhodit z práce, začal se válet doma a dělat vše pro to, aby se o jeho nevěrách Athena vždycky dozvěděla. Když se ale pokusila navrhnout rozvod, tak se jí vysmál a prohlásil, že se z domu nehne, dokud ho ona neprodá a nevyplatí mu odstupné.

Vzhledem k tomu, že vždycky chtěla vést svojí restauraci a zrovna jsou k pronájmu nádherné prostory, rozhodne se, že si s kamarádem Jirkou pořídí restauraci. Rozhodnou se, že vzhledem k lokalitě bude ideální rybárna, ale čas od času budou vařit i jídla z různých částí světa. Jirka je kuchař od pánaboha a Athena skvělá manažerka. Není tedy divu, že se restaurace brzy rozběhne a začne být mezi lidmi opravdu oblíbená.

Jak se Athena vypořádá s Mirkem? Sice s ním už nechce být, ale on se nechce vzdát klidu, který má. Celý den se válí na gauči, lednice je plná a nějaká ze sousedek se ho vždycky ujme, když má chuť Athenu naštvat další nevěrou. Povede se Atheně toho příživníka konečně zbavit? Naštěstí má mnoho dobrých přátel, kteří se jí s tím snaží pomoci a když Athena odjede do Itálie sbírat recepty, snaží se o to, aby dostali Mirka z vily. Jestli se jim to povede, to už si budete muset přečíst sami. Určitě se dobře pobavíte.

Alena Jakoubková píšící též pod pseudonymy Anita Pilar a Aliena de Longhe, je autorkou deseti knih, jedenáctá je připravena k vydání a na dvanácté usilovně pracuje. Povoláním je literární redaktorka, k vydání připravuje zejména publikace o umění a historii. Svou tvorbou záměrně oslovuje ženy. Chce jim okořenit život romantikou a nabídnout oddechové čtení bez krve a násilí. 

Knížka se mi opravdu moc líbila. Rozhodně si zaslouží to nejlepší ohodnocení. Naprosto jsem cítila s Athenou a i když já jsem ve vztahu naprosto šťastná, tak docela chápu, jak se asi musela cítit. Knížka není rozdělena na kapitoly. Další část vždycky začíná na nové stránce. Příběh vypráví Athena. Je to vlastně něco jako deník. Poskytuje nám pohled do svého života a rozebírá s námi své city. Rozhodně bych knížku doporučila, ale řekla bych, že knížka je určená spíše pro ženy. Neříkám, že mužům by se nemohla líbit, ale asi by to pro ně nebylo to pravé ořechové. Je to skvělé oddechové čtení u kterého se dobře pobavíte. Atheniny občasné narážky a zajímavé nápady jejích kamarádek jsou opravdu moc vtipné. A romantické dušičky si také přijdou na své. Nechci prozrazovat, kdo bude ten šťastný, ale můžete se těšit na vzplanutí vášně. Suma sumárum máme před sebou romantiku okořeněnou vtipem a dobrým jídlem.

 

Název knihy:    Prodám manžela… Zn. spěchá
Autor:                 Alena Jakoubková

MobaNakladatelství:  MOBA
Katalog. číslo:   5174
Rok vydání:       2015
Počet stran:       224

ISBN:                  978-80-243-6472-8
EAN:                   9788024364728

Vazba:                Vázáno
Formát:               120 x 200

E-shop:              http://shop.mobaknihy.cz

 

Alena Jakoubková (*1958), píšící též pod pseudonymy Anita Pilar a Aliena de Longhe, je autorkou celé řady knih, v poslední době zejména románů. Povoláním je literární redaktorka, k vydání připravuje zejména uměnovědné a historické publikace. První kniha jí vyšla až v roce 1999 – to jí bylo přes čtyřicet; ačkoli si odjakživa přála psát romány (a psala je do šuplíku), osud jí z počátku přihrával do klávesnice jiné žánry. Napsala například Ostrov ve znamení tygra a draka, reportážní knihu o Tchaj-wanu, a když se jí podařilo těsně před (obvykle obávanou) padesátkou zhubnout dvacet kilo, nechala se přemluvit a napsala o tom knížku Hubnout musíš od hlavy, v níž odhalila zaručeně fungující (na sobě ověřený) recept na změnu životního stylu a odůvodněný optimismus. Tvorbou z posledních let záměrně oslovuje ženy. Chce jim okořenit život romantikou a humorem a nabídnout nejen oddechové čtení bez krve a násilí, ale i námět k zamyšlení.

 

Nakladatelství MOBAMOBA – Moravská Bastei MOBA, s.r.o.
Nakladatelství MOBA sídlící v Brně vzniklo na podzim roku 1991. Dosud vydalo téměř sedm tisíc titulů. MOBA je jedním z nejvýznamnějších a nejstabilnějších nakladatelství na českém knižním trhu. Velký důraz klade na vydávání kvalitní tvorby českých spisovatelů (Vlastimil Vondruška, František Niedl, Roman Cílek, Hana Marie Körnerová, Jarmila Pospíšilová, Alena Jakoubková, Jan Bauer…) a zahraničních autorů (Johan Theorin, Donald Ray Pollock, Neil Cross, Leif G. W. Persson, Benjamin Black, Linda Castillo, Thomas Enger, Arnaldur Indriðason, Helon Habila, Michael Robotham a další).
Veškeré informace o knižních titulech nakladatelství MOBA naleznete na www.mobaknihy.cz
.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.