Sobota, 1.4.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Velkoformátové leporelo Co se děje na statku

„Na okraji lesa stojí malá dřevěná chata. Najdeš ji?“

Máte doma malého zvídavého človíčka, který objevuje svět? Pokud ano, tak zbystřete. Nakladatelství Pikola vydalo pod názvem Co se děje na statku velkoformátové leporelo s celostránkovými ilustracemi německé kreslířky Anne Suessové. Kniha je určena dětem od dvou let.

V leporelu jsou zachyceny běžné činnosti, které provázejí každodenní život na farmě. Na statek dorazila cisterna na mléko, děti si hrají s míčem, muž opravuje šindele na střeše stodoly. Malí čtenáři se seznámí se sklizní brambor, zelí či dýní. Autorka zachytila děti pouštějící draky, hrající si u potoka či dospělé hodující na slavnosti. Malí pozorovatelé se hravou formou seznámí mimo jiné s domácími zvířaty a jejich mláďaty.

Co se děje na statku - leporelo - recenzeKniha má za cíl rozvíjet dětskou fantazii, trénuje jejich všímavost a rozvíjí komunikaci. Autorka dětem dává úkoly, kdy mají na dvojstraně vyhledat nejrůznější detaily, nebo spočítat například husy na rybníku a podobně.

„Objevte s námi, co se děje na statku. Farmář sklízí brambory, prasnice Eliška má selátka, děti si hrají. Prostřednictvím půvabných obrázků vypráví Anne Suessová spoustu příběhů ze života na venkově. Pestré výjevy s otázkami podporují pozorovací schopnosti dětí a povzbuzují jejich fantazii.“

Život na statku je zobrazen realisticky, takže děti nebudou mít problém na obrázcích poznat běžné věci či zvířata, která již znají.

Našemu tříletému synovi, jako milovníku traktorů a všeho kolem nich, se kniha velmi líbí. Bavilo ho vyhledávat detaily na obrázcích podle otázek autorky. A i on sám měl plno všetečných otázek. V leporelu je neustále co objevovat a při opakovaném prohlížení budete nacházet další a další podrobnosti, jež autorka zachytila.

Pro nás ilustrace a leporela Anne Suessové nejsou žádnou neznámou. Od autorky máme doma její další knihy jako například Co se děje kolem nás, Co se děje po celý rok a Co se děje o Vánocích a všechny vám mohu vřele doporučit, obzvlášť leporelo s tematikou Vánoc je velmi poutavé.

Leporelo potěší jak kluky, tak holky, zkrátka každý může objevovat, co ho zajímá.

„Kdo se prochází po okapu?“

 

Název knihy Co se děje na statku
AutorAnne Suessová
ŽánrPro nejmenší, příroda, zvířata, naučná literatura, leporelo
  
Nakladatelství PIKOLA
Rok vydání2022
Počet stran8
ISBN978-80-242-7850-6
  
Nákup knihy www.knizniklub.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

PIKOLA

Nakladatelství dětské literatury PIKOLA vzniklo v roce 2017. Knihy pro děti však vydáváme v nakladatelství EUROMEDIA GROUP, a.s. již od roku 1992. Malým čtenářům přinášíme to nejlepší od českých autorů a ilustrátorů – Ferdu Mravence, Krtečka, Alenčinu i Martínkovu čítanku a další. Jsme výhradním českým vydavatelem světoznámého autora Roalda Dahla, ale vybíráme i další zajímavou beletrii a encyklopedie ze zahraničí.

www.knihyzpikoly.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Pavla Velehradská

Matka, dcera, manželka a vášnivá knihomolka, která zbožňuje svět knih. (osobní blog)