Neděle, 3.12.2023
HudbaKultura

Co všechno nabídne letošní Trutnoff Open Air Festival?

Trutnoff FestivalJeště jste se nerozhodli, jestli vyrazit na letošní Trutnoff Open Air Festival?

Možná vás překvapí, že na tomto hudebním festivalu, který se koná v Trutnově Na Bojišti od 14. do 17. sprna 2014 najdete nejen nepočítaně výborných skupin, ale i spoustu dalších příležitostí k zábavě.

Festival je umístěn v letním kině, jehož areál je obklopen příjemnými lesy, které v parném létě poskytují ideální prostředí na odpočinek. Na “Český Woodstock”, jak je také festival často nazýván, se sjíždějí lidé ze všech koutů země i ze zahraničí, aby tu strávili pár dnů ojedinělé atmosféry nejznámější hudební akce v České republice.

Trutnovský Open Air Festival vznikal na undergroundových základech a během let si získal popularitu širokých vrstev veřejnosti a milovníků hudby různých žánrů. Akce se zahajuje sérií koncertů ve čtvrtek večer a festival naplno vypukne během pátečního odpoledne.

Přesto, že se jedná o hudební festival, není celý jen o hudbě. Program zahrnuje také katolické i evangelické bohoslužby. Protikomunistickému zaměření akce odpovídají i speciálně pozvaní hosté, kteří se proslavili odporem k tomuto ideovému hnutí.

V areálu festivalu se můžete účastnit nejrůznějších přednášek, besed, projekcí, čtení poezie a workshopů. Indiánský tábor je plný obřadů, korálků, dýmek (určitě se tam najde i dýmka míru), čajů, bubnů všech velikostí, setkání a šamanských teepee.

V rámci bohoslužeb proběhne vítání slunka a ranních rozbřesků. V areálu festivalu se také nachází tzv. “Krishna camp“, kde proběhnou přednášky, mantry a meditace. Atmosféru tu dotváří růžence, prasádam (speciální jídlo zbavené karmy), knihy, vonné tyčinky a vegetariánská jídelna.Na nedalekém koupališti lze pronajmout i šlapadlo

Na své si přijdou i milovníci dobrého jídla a pití, protože na festivalu nechybí ani vegetariánská ulička, kavárna, cukrárna, čajovny, salát bar, biošťávy, medovina, vinárna a spoustu dalšího.

Když až nepříjemně svítí sluníčko, je možnost, ochladit se v nedalekém přírodním koupališti, kam jezdí speciální festivalový autobus a lze si tu pronajmout i šlapadlo.

Více informací o festivalu a o všem, co letos nabízí najdete na www.festivaltrutnov.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.