Středa, 22.5.2024
HudbaKultura

Čtrnáctý ročník festivalu zahajuje předprodej

Čtrnáctý ročník festivalu zahajuje předprodeFestival Tomáškova a Novákova hudební Skuteč zahajuje na přelomu listopadu a prosince předprodej vstupenek na svůj XIV. ročník. Klasická hudba, opera, balet ale i spřízněné žánry a nové hudební projekty budou do města lákat návštěvníky v období od 12. března do 7. května 2017

Zahajovací koncert bude opět jedním z vrcholů. Na programu je symfonie Novosvětská od A. Dvořáka v podání Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín. Městské muzeum nabídne Moravskou lidovou poesii v písních v neobvyklé instrumentaci. O cenu Vítězslava Nováka se opět utkají dětské a mládežnické pěvecké sbory z celé České republiky. Další oblíbené dílo z pera J. Offenbacha potěší příznivce operety. Moravské divadlo Olomouc uvede titul Rytíř Modrovous. Jedním z koncertů pro děti a mládež bude Naše písnička v provedení Hudebního divadla dětem z Hradce Králové. S výpravnou a dramatickou operou Tosca G. Pucciniho se o přízeň diváků bude ucházet Slezské divadlo Opava. Filmová hudba od mládeže pro mládež zazní v pořadu Hraje Decapoda.

Dubnový program zahájí chlapecký pěvecký sbor Boni Pueri, Christina Johnston a Komorní filharmonie Pardubice a představí vám To nejlepší z klasiky. Otčenáš L. Janáčka zazní v chrasteckém kostele v podání regionálních těles: Chrudimské komorní filharmonie a pěveckých sborů Slavoj a Rubeš. Prvním velkým koncertem na zimním stadionu bude Bealtes Mania. Hity legendární anglické skupiny zahraje orchestr Filharmonie Hradec Králové, zpívat budou vynikající Q VOX. Komorní sbor Collegium Cantantium zavítá se svým programem Duchovní hudba na Chlumku do Luže. Filmová filharmonie představí velkolepý projekt Dobrodružství filmové hudby na zimním stadionu. A duben zakončí klasický balet Giselle francouzského skladatele A. Ch. Adama v provedení Severočeského divadla Ústí nad Labem.

Pořad Alferda Strejčka a Jitky Molavcové Oráč a smrt se uskuteční v kostele ve Skutči. Festival v květnu zakončí Závěrečný koncert s Carmen, který v komponovaném programu nabídne nejslavnější španělská díla.

Od 28. listopadu 2016 vstupují do prodeje nejprve cenově zvýhodněné abonentky. Cena vstupenky, která návštěvníkovi zajistí rezervovaná místa na všech koncertech a představeních, činí 2 750 Kč. Tyto abonentky jsou přenosné, tzn. nejsou vázány na konkrétního držitele. Abonentky budou v prodeji jeden týden a poté od 5. prosince 2016 startuje předprodej vstupenek na jednotlivé akce.

Vzhledem k předvánočnímu času očekávají pořadatelé zvýšený zájem o lístky, které se často stávají cenným vánočním dárkem.

Podrobnosti o programu naleznete na stránkách: http://festival-hudebni.skutec.cz

Čtrnáctý ročník festivalu zahajuje předprode

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.