Středa, 17.4.2024
Cestování a výletyVolný čas

Cyklovýlet – Kunětická hora

Cyklovýlet - Kunětická horaChrudim, Pardubice – V neděli 2. června 2013 se koná další z komentovaných cyklovýletů v rámci série „Na kole krajem“, které pořádá chrudimské Občanské sdružení Altus. Sraz pro účastníky je v 9 hodin v Chrudimi na začátku cyklostezky do Medlešic. Svačinu a vlastní kolo s sebou.

„Trasa povede do Medlešic, kde se zastavíme u zámku, pokračovat bude do Mikulovic, Nemošíc, Drozdic a Černé za Bory. Odtud lesy do Sezemic a dál přes Počáply do Kunětic a samotnou Kunětickou horu. Odtud podle zájmu a počasí pojedeme kratší trasu do Stéblové na vlak nebo do Pardubic a podél Labe do Rosic nad Labem na vlak. Po domluvě je možné se připojit po trase a stejně tak individuálně se vrátit na kole až do Chrudimi,“ říká průvodkyně tohoto cyklovýletu Naděžda Gutzerová z Občanského sdružení Altus.

Cestou se dozvíme něco víc o regulaci Chrudimky, seznámíme se s historií náhonu Zmínka, v případě zájmu zajedeme na písečný přesyp u Veské. V Sezemicích nezapomeneme na dřevěnou osmibokou zvonici a Labe v Kuněticích překonáme po unikátním železném mostě,“ dodává Gutzerová.

Na cyklovýlet je třeba se přihlásit přes www.osaltus.cz, kapacita míst je omezená a po domluvě je možné se přidat i na trase.

Financování projektu je zajištěno Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.