Čtvrtek, 22.2.2024
HudbaKultura

Další hvězdou podzimního programu Lucerna Music Baru jsou Kodaline

Kodaline se původně jmenovali 21 DemandsIrská kapela Kodaline vydala 23.června 2017 nový singl Brother, který předznamenává jejich třetí album. Nový song zahraje sympatická čtyřka 25. listopadu 2017 v pražském Lucerna Music Baru. Vstupenky za 590 Kč jsou na webu a pokladně Lucerna Music Baru, na goout.cz a v sítích Ticketpro a Ticketportal.

Kodaline jsou úspěšná irská kapela, původně pojmenovaná 21 Demands, v roce 2012 se přejmenovali na Kodaline.

Zpěvák a kytarista Steve Garrigan a kytarista Mark Prendergast vyrůstali ve Swords v Dublinu a znali se od dětství. Chodili spolu do střední školy v Colaiste Choilm ve Swords, kde se účastnili mnoha soutěží hudebních skupin. Někdy v té době se k nim připojuje bubeník Vinny May a v lednu 2012 je doplnil hráč na basovou kytaru Jason Boland z Celbridge v County Kildare.

 

 

 

Kvartet vydal své debutové The Kodaline EP v září 2012 v produkci Philipa Magee. “All I Want”  vybral DJ Fearne Cotton z BBC Radio 1 jako desku týdne, zazněla i v seriálu Grey’s Anatomy. V prosinci 2012 BBC ohlásilo nominaci Kodaline v Sound of 2013. V následujícím roce kapela vydává svůj debut, album In a Perfect World. Z alba In a Perfect World vzešly čtyři singly – “High Hopes”, “All I Want”, “Love Like This” a “Pray”, stejně jako sedm nových písniček.

V prosinci 2014 skupina ohlásila své druhé album Coming Up for Air a na YouTube vydává skladbu “Honest” o pár dní později následovanou písní “Unclear”. Album, které vychází v únoru 2015, v UK Albums Chart dosáhlo čtvrtého místa a skladby “The One” a “Honest” se obě dostaly do britské singlové Top 40.

 

kodaline.com | musicbar.cz/kodaline

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.