Neděle, 19.5.2024
Ostatní volný časVolný čas

Dárcovská akce Amalthea

Logo akceZapojte se do nové dárcovské akce a podpořte děti, aby mohly vyrůstat v rodině. 

Všechny děti potřebují rodinu – vlastní, adoptivní nebo pěstounskou,“ zdůrazňuje občanské sdružení Amalthea z Chrudimi, které již 10 let pomáhá dětem z Pardubického kraje vyrůstat v rodinách.

Amalthea je nestátní nezisková organizace, která poskytuje sociální, vzdělávací, terapeutické a dobrovolnické služby rodinám s dětmi. Poskytuje podporu a pomoc rodičům a dětem tak, aby se předcházelo umisťování dětí mimo jejich vlastní rodinu, a také podporuje a doprovází pěstounské nebo adoptivní rodiny.

Matka čtyřletého Ondry onemocněla těžkou depresí, je v léčebně a o jejího syna se nyní postarají pěstouni. Pěstouni budou s Ondrou za mámou chodit, povídat si s ním o mámě, starat se o něj do doby, než bude máma zase zdravá. Pro Ondru je těžké být bez mámy, ale spolu s pěstouny to zvládne. Nemusí do dětského domova, bude chodit do stejné školky, kde to zná, bude mít pěstouny pořád nablízku.

Dárcovská akce Amalthea

Až do konce července můžete Amaltheu podpořit prostřednictvím webu Lékárna.cz. Do svého nákupního košíku můžete vložit finanční dar už od 10 Kč a přispět tak malou či větší částkou právě na podporu dětí jako je Ondra. Veškerý výtěžek z dárcovské akce poputuje na podporu poradenských, terapeutických a vzdělávacích služeb.

Více informací o aktivitách a službách pro rodiny s dětmi naleznete na www.amalthea.pardubice.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.