Debutové album Filo & Peri

Debutové album Filo & Peri Občanskými jmény Domenick Filopei a Bo Pericic, milovníci trance music, kterým je inspirací divoký noční život a kultura Velkého jablka, to jsou ve stručnosti mládenci s ušima na chytlavou melodii, prostý refrén a správné beaty, jednoduše anthem. A to doslova. Tím svým Anthemem dobyli hudební svět před dvěma roky, přestože první položka na jejich diskografii je už z roku 2003. Tehdy také podepsali smlouvu s labelem A State Of Trance, kde také vydali první větší hity 1999 a Spectrum.

Dalším důležitým bodem byl sing Closer Now, první pořádná upliftingová vokálovka se zpěvačkou Fisher (např. Vast Vision – Everything). Konečný průlom nastal v roce 2007 s již zmiňovaným Anthemem, na který si přizvali kamaráda ze školy Erica Lumiera a který se jim za to odvděčil magickým zpěvem a dobře napsanou písní. Song se hrál na všech velkých parties a dokonce se dostal i do lepších rádií hlavního proudu. Stal se jednoduše jedním z nejoblíbenějších (díky své nasládlosti a časem i přehranosti však i zavrhovaných) tracků roku. Nutno dodat, že svůj díl na celém úspěchu nesli i remixéři, zejména John o´Callaghan a Nic Chagall. Od té doby se toho hodně změnilo. Jak v trance music, tak v jejich New Yorkském studiu.

Umělecký vývoj Filo & Peri nabíral čím dál větší tempo a oba mu věnovali to nejlepší, co mohli. Po urputné práci ve studiu konečně oznámili, že je dílo hotovo a vydání debutového alba nic nebrání. Předem upozorňuji, že žádný z dosud jmenovaných hitů na něm nenajdete. Všech patnáct stop činí fungl nová produkce. Aby nás to tolik nemrzelo, opět zaslechneme hlas Erica Lumiera, Fisher nebo Aruny. Ta právě nazpívala track, který vyjde jako první singl a který už obletěl všemožné radio shows, zejména v maximózním remíchu Alexe M.O.R.P.H.a, a který si stýská po jisté Ashley. Song je opět precizním spojením vyvážených vokálů s příjemnou instrumentální linií podpořenou jejich typickým beatem a přestože se nejedná o ryzí trance, má něco, co chytne právě i zaryté trancery. Nevím, jak to dělají, ale na chytlavé záležitosti mají pánové skutečně čich. Night Play je z velké části vokálové, takže se těším, že podobných kousků na něm bude vícero.

Filo & Peri – Nightplay

01. Filo and Peri with Eric Lumiere – Back Into Our Lives
02. Filo and Peri with Eric Lumiere – Off the Hook
03. Filo and Peri – Caicos Bay
04. Filo and Peri feat. Linnea Handberg – Let You Know
05. Filo and Peri feat. Fisher – You
06. Filo and Peri with Eric Lumiere – Soul and the Sun
07. Filo and Peri feat. Fisher – All I Ask
08. Filo and Peri – Bright Lights
09. Filo and Peri feat. Aruna – Ashley
10. Filo and Peri with Nick Stufano – The Majestic
11. Filo and Peri – Air and Phase
12. Filo and Peri with Nick Stufano – Music Matters
13. Filo and Peri with Mike Saint Jules – Far From Reach
14. Filo and Peri – Black Ice
15. Filo and Peri – Amp’d Up

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.