Pondělí, 5.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Demokracie stále žije!

O lidech s lidmi - vítězovéCentrum pro komunitní práci střední Morava a střední Čechy ve spolupráci s časopisem české vlády Veřejná správa uspořádaly v Praze 6. října 2009 vyhlášení soutěže O lidech s lidmi – cenu za podporu místní demokracie spolupráci s neziskovými organizacemi. Nejvýše oceněním bylo město Kopřivnice, které se dlouhodobě věnuje trvale udržitelnému rozvoji. “Jako člen celostátní poroty jsem byl při návštěvě velmi mile překvapen, jak v Kopřivnici plánují a zapojují veřejnost. Ocenění si tamější určitě zaslouží,” potvrzuje místostarosta Chrudimi Roman Málek. Mezi postoupivšími do užšího kola byl i Pardubický kraj s projektem na podporu neziskového sektoru.


Součástí vyhlášení byl i  workshop “Zapojení veřejnosti do rozhodovacích procesů státní správy a samosprávy” pro účastníky soutěže O lidech s lidmi a také pro politiky a úředníky obcí, měst, mikroregionů, krajů, zástupce nestátních neziskových organizací a další zájemce.

Projekt byl realizován za finanční podpory International Visegrad Fund.

 

 

O lidech s lidmi

Ondřej Žežula z Ministerstva vnitra vítá účastníky workshopu. Vpravo Jiří Pavlát a Roman Haken z Centra pro komunitní práci střední Morava.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.