Neděle, 19.5.2024
KnihyKultura

Den pro dětskou knihu bude zdobit královská koruna

Den pro dětskou knihovnuV duchu podtitulu Královské Vánoce se ponese již pátý ročník celodenní akce Den pro dětskou knihu. V sobotu 26. listopadu 2016 od 9 do 17 hodin budou mít rodiče s dětmi možnost zažít bohatý kulturní program, který si pro tuto příležitost připravila Krajská knihovna v Pardubicích ve spolupráci s dalšími institucemi.

V sobotu 26. 11. 2016 se bude od 9 do 17 hodin konat další ročník akce na podporu čtenářství a čtenářské gramotnosti – Den pro dětskou knihu. Již tradičně budou na malé návštěvníky čekat soutěžní stanoviště, která budou rozmístěna v prostorách knihovny a ve spolupracujících institucích – ve Východočeském muzeu, Východočeské galerii a v Galerii města Pardubic.

Na jednotlivých tematicky laděných soutěžních zastávkách budou děti například po boku prince Bajaji bojovat s drakem, u Zlatovlásky plnit úkoly jako Jiřík v pohádce, Popelce mimo jiné pomůžou nalézt správný střevíček a u Měsíčníka, Větrníka a Slunečníka vyřeší několik pohádkovýc
h hádanek. Za splněné úkoly v rámci dobrodružného královského putování si dětští účastníci vyslouží razítka, která lze proměnit v bezplatnou registraci na následující rok do knihovny či se jim otevře vstup na vybrané výstavy v Mázhausu a ve Východočeském muzeu.

Celý program je doprovázen výtvarnými dílnami, kde si každý může vyrobit něco na památku. Díky rozličným výtvarným technikám si na své přijde opravdu každý. V Galerii města Pardubic si děti mohou vyzkoušet výrobu vánočního komiksu, ozdobit královskou korunu korálky. Výtvarné workshopy ve Východočeském muzeu a Východočeské galerii lákají například na tvorbu Vánoční knížky či královského potisku. Den pro dětskou knihu uzavře vánočně laděný program Vánoce jsou ve dveřích, v jehož rámci si můžete připomenout melodie původních písniček a koled, a to v autorské interpretaci Jana Vodňanského a Daniela Dobiáše. Součástí vystoupení bude také pohádka O princezně Špuntadele.

V rámci trvání akce bude probíhat také veřejná sbírka knih pro děti, které následně předáme do vybraných institucí.

den-pro-detskou-knihovnuVíce informací naleznete na stránkách knihovny www.kkpce.cz.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.