Neděle, 1.10.2023
HudbaKultura

Depeche Mode zahrají v Praze v červenci a znovu v únoru

Depeche Mode zahrají v Praze v červenci a znovu v únoruBěhem druhé části Delta Machine Tour vystoupí Depeche Mode v několika evropských městech. Již letos 23. července 2013 u nás ale vystupují také, v pražské otevřené Synot Tip Areně.

 

Vzhledem k obrovskému zájmu o Depeche Mode, průkopníci elektronické hudby oznámili druhou sérii koncertních termínů pro své Delta Machine Tour. V současnosti probíhající turné po stadiónech a festivalech je velmi úspěšné – téměř všech 38 koncertů je vyprodaných několik týdnů před jejich konáním. Fanoušci budou nyní mít druhou šanci vidět trio ve složení Dave Gahan, Martin Gore a Andy Fletcher, a to v rámci jejich turné po arénách, které proběhne koncem roku 2013 a začátkem roku 2014,” vysvětlil Petr Novák z pořádající agentury.

Letos Depeche Mode vydali řadové album Delta Machine, které mělo poměrně dobré recenze. Syntezátorová legenda už celkově prodala asi 100 miliónů zvukových nosičů.

Dave Gahan, Martin Gore a Andy Fletcher odehrají 34 velkolepé koncerty v 25 evropských státech pro více než 1,5 milionu fanoušků a následně se turné přesune do Severní Ameriky. Turné odstartovalo v úterý 7. května 2013 koncertem pod širým nebem v izraelském Tel Avivu v Hayarkon Parku.

Další data zahrnují berlínský Olympijský stadion, Stade de France v Paříži, Stadion Lokomotiv v Moskvě, Olympijský stadion v Římě nebo pražskou Synot Tip Arénu. Evropská část turné skončí 29. července v Minsku.

Půjde o první živá vystoupení Depeche Mode od jejich velmi úspěšného „Tour Of The Universe”, které kapela absolvovala v letech 2009 – 2010 a během kterého odehrála 142 koncertů. Na tomto turné se prodalo rekordních 2,5 milionu vstupenek.

Depeche Mode slaví přes tři desetiletí na hudebním vrcholu s více než 100 miliony prodaných nosičů. Depeche Mode strávili většinu letošního roku prací na dlouho očekávaném třináctém studiovém albu, které by mělo vyjít na jaře příštího roku. Album vyjde tři roky od vydání dosud poslední desky s „hypnotizujícími” písněmi nazvané „Sound Of The Universe” z roku 2009.

Z nového alba jsem nadšený,” řekl Dave Gahan, “a již se nemohu dočkat, až opět vyrazíme na turné“.

Kdy: úterý 23. července 2013
Kde: Synot Tip Arena Praha

Kdy: 10. února 2014
Kde: O2 Arena Praha
 


Depeche Mode zahrají v Praze v červenci a znovu v únoru

Web Depeche Mode: http://www.depechemode.com

Pořadatel: http://www.livenation.cz

Je tradicí, že Depeche Mode Friends vždy po koncertu DM v Praze pořádá pro fanoušky After Party v pražském klubu SaSaZu. Tento klub pojme až 2.000 lidí a patří k jednomu z největších zábavních zařízení svého druhu v Praze. Nabízí velmi moderní technické a zvukové zázemí s velkým parkovištěm přímo před klubem.

Depeche Mode zahrají v Praze v červenci a znovu v únoru

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.