Desetiminutový film o Chrudimsku – Hlinecku točili profesionálové rok

Logo oblastiZástupci měst Chrudimska – Hlinecka shlédli v úterý 13. září 2009 premiéru desetiminutového filmu představující region z pohledu atraktivit cestovního ruchu. Jeho natáčení probíhalo více než jeden rok a přitom trvá necelých deset minut. Délka jeho produkce byla dána tím, že film zachycuje život regionu ve všech ročních obdobích a při řadě akcí.

Nad scénářem seděli profesionálové z AV Studia Fona poměrně dlouho. Zadání chrudimského místostarosty Romana Málka bylo jednoduché a přitom složité. “Chci ve filmu mít všechno, ale nesmí být delší jak deset minut,” přál si Málek. To se autorům po roce usilovné práce podařilo.

“Prezentační film mě velmi potěšil. Opravdu prezentuje desítky zajímavostí regionu. Například minutová sekvence o sportu představuje místní hokej, lyžování, motokros, horská kola, běžce, golf, futsal či rallye,” pochvaluje si Málek.

Film pro město realizovalo AV Studio Fona, které získalo v minulosti s filmem o městě Chrudim třetí cenu na festivalu Tour Region Film 2005 a cenu Prix Major Karlovy Vary v mezinárodní soutěži Tour Film 2005.

Film budou města využívat ke své propagaci a ve druhé polovině listopadu bude k dispozici i na vybraných informačních centrech.

Film byl financován z projektu “Informační a propagační kampaň turistické oblasti Chrudimsko – Hlinecko,” který je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj z Regionálního operačního programu NUTS II – Severovýchod.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.