Pátek, 24.5.2024
Deskové hryVolný čas

Desková hra SEMAFORY ve světě Zeměplochy právě vychází

Zeměplocha: SemaforyZeměplocha: Semafory je další z deskových her ze světa Zeměplochy od Terryho Pratchetta, kterou u nás vydává opět společnost REXhry Hra vychází z Pratchettova románu Zaslaná pošta.

Ve hře je vaším úkolem odeslat postupně jednotlivá písmena slova, což můžete dokázat přebarvováním kamenů. Zabránit vám v tom mohou protihráči akčními kartami nebo tím, že vám kameny opět otočí. Hra má hned několik variant, od kompetitivní přes týmově kooperativní až po sólo mód.

Semafory, slangově klikače, jsou systém světelných věží, který se považuje za nejrychlejší formu vzdáleného přenosu zpráv na Zeměploše. 

Semafory jsou prvním zeměplošským telekomunikačním systémem. Vynalezl jej Robert Srdénko. Semaforoví operátoři v něm vysílají na dálku kódované zprávy pomocí složitého mechanismu sestávajícího z lamp, táhel a rolet, umístěných na vysokých věžích. Zprávu potom dalekohledem sleduje operátor další věže, obvykle vzdálené asi 30 kilometrů. 

Vynálezce tohoto systému založil i semaforovou společnost Velká linka, která vlastnila síť věží pokrývající území od Stoských plání přes hory Beraní hlavy a skrz Bezejmenný kontinent až do Genovy. Když potom společnost trochu pokoutně a dost nepřátelsky převzalo obchodní konsorcium vedené poněkud bezohledným finančníkem Nadosahem Pozlátkem, staly se klikače nejčastější metodou dálkové komunikace na Zeměploše.

Stará metoda zasílání zpráv, kterou měl na povel ankh-morporský Poštovní úřad, sice už tou dobou byla na ústupu, ale nový poštovní vedoucí Vlahoš von Rosret je odhodlaný nevzdat se bez boje.Vyzval společnost Velké linky k závodu napříč kontinentem.

Kdo z nich dokáže doručit zprávu z Ankh-Morporku do Genovy jako první?

 

Desková hra SEMAFORY

Hru lze hrát kompetitivně i kooperativně. V každém případě ale budou hráči představovat semaforové společnosti, které se snaží doručit svou zprávu – pětipísmenné slovo – z Ankh-Morporku do Genovy. V kompetitivním módu zvítězí ten, kdo svou zprávu odešle jako první. V kooperativní hráči zvítězí, pokud zprávu doručí do Genovy dříve než Pošta. Písmeno zprávy odešlete tak, že na příslušné sekci plánu 4×4 vytvoříte správný vzor 2×3 z vypnutých a zapnutých lamp. 

 Desková hra SEMAFORY

 

Název hry:                       SEMAFORY
Autor:                                Leonard Boyd, David Brashaw

Výrobce a distributor:    REXhryREXhry
Rok vydání v ČR            2016

Počet hráčů:                   1 – 4
Věk hráčů:                       8+
Hrací doba:                     30 minut                                      

BGG:                                 https://boardgamegeek.com

E-shop:                             http://www.planetaher.cz

 

Desková hra SEMAFORY

 

Desková hra SEMAFORY  

 

Desková hra SEMAFORY

 


video – ukázka v angličtině

 

Hrajeme si s ChrudimkouKlub deskových her – Hrajeme si s Chrudimkou

Otevřená herna deskových a karetních her je určena všem, kteří si umí a chtějí hrát!
Otevřeno pro veřejnost je vždy jednou měsíčně, a to v pátek od 15 do 18 hodin na ZŠ Dr. J. Malíka Chrudim.

Bližší informace a termíny konání pro veřejnost se dočtete na www.Chrudimka.cz/Herna či na FB profilu klubu.

REXhryPlaneta herZa značkou REXhry stojí skupina nadšených hráčů, kteří vybudovali úspěšný obchod s moderními společenskými hrami PlanetaHer.cz. Naší snahou je přinášet na český trh nové zajímavé hry, které dle nás na trhu chybí. Naší vizí je do budoucna vytvořit portfolio, které by uspokojilo náročné hráče i ty, kdo s hrami začínají a hrají jen třeba doma s rodinou.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.