Středa, 7.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Diego Fazio – fotorealistické umění

Diego FazioDiego Fazio je mladý italský umělec, který se pod svou internetovou přezdívkou DiegoKoi stává velmi známým. Jeho ohromující díla kreslená pouze tužkou na obyčejný papír lidé často považují za fotografie.

DiegoKoi se narodil 25. října 1989 na jihu Itálie a svou uměleckou kariéru začal kreslením předloh pro tetování. Ispiroval se slavnými japonskými umělci z období Edo jako je Katsushika Hokusai a fascinoval své okolí svymi přesnými liniemi a orientálními technikami. Jako samouk však postupem času zjemnil své práce a zaměřil se na zachycení detailů. Přešel ke kreslením křičících tváří plých zoufatství a hněvu a později se začal naplno věnovat portrétům.

Diego Fazio - Raptus

Představil svá díla v několika autorských výstavách a brzy se mu podařilo proslavit nejen v jeho rodné zemi. Roku 2011 vyhrál prestižní cenu Audience Award Best Artist NonfermArti a později přidal několik dalších ocenění včetně jedné z nejuznávanějších v Itálii a Mezinárodní uměleckou cenu Arte Laguna of Venice, ve které se účastnilo 7000 umělců z celého světa.

Diego Fazio - Nessuno mai

 

 

 

 

 

 

 

Je nesporné, že některá z jeho děl se mohou pochlubit vysokou kvalitou fotorealistické techniky, nad kterou mnoho z nás může jen kroutit hlavou.

Diego Fazio - Sensazioni

Oficiální stránka Diega Fazia

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.