Středa, 17.4.2024
Chrudim

Digitalizace na Chrudimsku

Zlepšení kvality obrazuPokud stále máte analogové vysílání, určitě jste si nemohli nevšimnout piktogramu v podobě čtyř malých čtverečků na pravém dolním okraji obrazovky u programu ČT2. Ten nám ohlašuje příchod brzy nadcházející digitalizace.

Vysílač Krásné na Chrudimsku totiž zahajuje digitální televizní vysílání, které je možno přijímat již od března letošního roku. Nyní, od 31. října 2010 už definitivně vypíná analogové vysílání programu ČT2, a postupně i dalších. Do června 2011 stále poběží i analogové vysílání, potom však nastane “analogová tma”.

Co to pro běžného diváka znamená? Pro příjem digitálního signálu je nutný set-top box nebo digitální televizor s DVB-T tunerem, dále nepoškozená, správně nasměrovaná, pevná venkovní anténa a také svod z odpovídajícího, neponičeného koaxiálního kabelu. Problémy může způsobovat nevyhovující zesilovač či rozbočovač signálu. Bezpodmínečně nutná je odborná úprava většiny systémů společných televizních antén v bytových domech.

Na co nového se může divák těšit? Aktuálně nabízí digitální vysílání 9 základních programů (ČT1, ČT2, ČT24, ČT4, Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool, Tv Barrandov) a 12 rádií. A samozřejmě taky zlepšení kvality vysílání a celkového obrazu.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.