Neděle, 24.9.2023
HudbaKultura

Divokej Bill, Levellers a Polemic v Hlinsku

db_hlinskoV pátek 3. června 2011 se do příjemného prostředí amfiteátru vedle hlineckého pivovaru vrátí oblíbené  koncerty. První z pěti akcí Léta s Rychtářem 2011 nabídne exkluzivní spojení tří interpretů. V rámci společného turné k novým albům zde vystoupí téměř zdomácnělá skupina Divokej Bill a jedineční angličtí muzikanti Levellers. Jako host se představí přední slovenská ska skupina Polemic

Divokej Bill patří mezi interprety, kteří v amfiteátru Rychtář vystupují pravidelně od prvních ročníků a mají v něm za sebou mnoho povedených koncertů. V loňském roce v amfiteátru pokřtili své  poslední řadové album Mlsná a letos představí výběrové album Unisono – best of 2000 – 2010 doplněné o DVD z předchozího turné. Na albu najdete hity Plakala, Znamení, Pocit, Dávno nebo Batailon, na které se samozřejmě můžete těšit i o pátečním koncertu, kde je kapela zahraje v energickém živém podání. Divokej Bill totiž patří k těm nejlepším koncertním kapelám domácí rockové scény. Jejich vystoupení plné energie a  strhujících písní je vždy jedinečným zážitkem, o čemž se návštěvníci hlineckých koncertů mohli přesvědčit již šestkrát.

Pokud se zeptáte muzikantů z této úvalské partičky, jaká je jejich nejoblíbenější zahraniční kapela, jistě odpoví shodně Levellers. Hudba slavných anglických rockerů se stala inspirací v prvotní billovské tvorbě a za splněný sen se dá pak považovat několik společných vystoupení nejen v ČR, ale i po Evropě. Po několikaleté pauze se opět Levellers vrací do Čech, aby zde odehráli s Divokým Billem čtyři společné koncerty. Letos totiž uplyne neuvěřitelných 20 let od vydání první desky Levelling The Land, která byla jedním z milníků své doby. U příležitosti tohoto výročí hrají letos poprvé Levellers na svých koncertech tuto desku živě od první do poslední písně. Kromě legendárních písní zazní na koncertech také další oblíbené kusy z jejich početné tvorby. Živý program letošních koncertů zahrnuje například hity jako One Way, 15 Years a Far From Home.

V pátek 3. červena budou tedy amfiteátrem Rychtář v Hlinsku znít oblíbené billovské doplněné o světové hity Levellers a skáčkové hymny Polemiců.  Vstupenky jsou k dostání v běžných předprodejích za cenu 225,- Kč, prodej probíhá také v online síti ticketsforpeople a ticketstream. Na místě bude jejich cena 270,- Kč. Koncerty začnou po sedmé hodině, vstup bude umožněn o hodinu dříve.

U amfiteátru bude opět připravené vyznačené parkoviště pro větší komfort návštěvníků. Příjemné prostředí s velkokapacitními stany, velkým podiem,  výčepy s různými druhy piva Rychtář, občerstvovací zóny a dostatečné sociální zázemí se stalo již standardem. Jako další zavítají toto léto do Hlinska ještě  skupiny Chinaski, Sto Zvířat, Vypsaná Fixa, Harlej, Škwor a nebo Tři Sestry. Více informací naleznete na stránkách www.letosrychtarem.cz nebo na facebooku.

Program Léto s Rychtářem 2011:

03.06. DIVOKEJ BILL + LEVELLERS /uk/ + POLEMIC /sk/

25.06. RYCHTÁŘ FEST (CHINASKI, STO ZVÍŘAT, UDG, VYPSANÁ FIXA..)

16.07. HARLEJ +ŠKWOR + ALKEHOL

12.08. TŘI SESTRY

27.08. DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ PIVOVARU (KRYŠTOF, PETR KOLÁŘ..)

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.