Pondělí, 11.12.2023
HudbaKultura

Divokej Bill vyráží v únoru na turné Možná přijde i pekelník

Divokej Bill vyráží v únoru na turné „Možná přijde i pekelník“

28. března 2014 –  Hradec Králové – Dům kultury Střelnice

Po loňském úspěchu turné k patnáctiletému výročí existence vyráží Divokej Bill na další šňůru, tentokrát s názvem „Možná přijde i pekelník“. Šanci dodatečně oslavit patnácté narozeniny kapely tak budou mít i fanoušci, kteří se na turné minulý rok nedostali. A pro ty co přijdou znovu, slibuje kapela ještě výživnější porci živého hraní.

 

Turné bude tentokrát v komornějším pojetí – na rozdíl od loňských open air koncertů se jedná totiž o vystoupení v klubech a sálech. Během jara tak živě zazní pecky z nového alba 15 a stejně tak i největší hity za celou historii. A proč zrovna název „Možná přijde i pekelník”?

Máme jednu pecku z desky 15, která se jmenuje Pekelník. Tuhle jedinou jsme na turné, které proběhlo minulý rok, nehráli. Hodně lidí nám psalo, že je to škoda, tak jsme se rozhodli zařadit ji do repertoáru, ale i když kdo ví. Takže proto “možná přijde i pekelník.“, vysvětluje Adam Karlík.

Divokej Bill před nedávnem představil i videoklip k poslednímu singlu Dolsin, které pozpátku detailně dokumentuje hromadnou hospodskou rvačku. Ať už se ale během tour semele cokoliv, realizaci videoklipu nečekejte: „V kapele se mezi sebou nepereme. Tam to maximálně skončí u hádky a to buď kvůli muzice nebo holkám,” prozrazuje kapela.

Na jarním turné „Možná přijde i pekelník” na fanoušky čeká show v devatenácti potvrzených městech v ČR a na Slovensku. Jako host turné vystoupí v českých městech čechtická kapela Zelenina, o které jsou kluci přesvědčeni, že všechny mile překvapí.

Vstupenky na všechny koncerty jarního tour (jejichž kompletní výčet naleznete níže nebo na www.divokejbill.cz) jsou již nyní k dispozici v předprodejích.

Termíny turné „Možná přijde i pekelník”

05. 02. Brno – KC Semilasso
07. 02. Trenčín – Piano SK
08. 02. Košice – Colloseum SK
13. 02. Bratislava – MMC SK
14. 02. Žilina – Smerr SK
15. 02. Čadca – Sixx SK
28. 02. Česká Lípa – Kulturní dům Crystal
01. 03. Jindřichův Hradec – KC Jitka
08. 03. Klatovy – KD Družba
12. 03. Praha – Lucerna Music Bar
15. 03. Karlovy Vary – Lidový dům Stará Role
21. 03. Kolín – Městský společenský dům v Kolíně
22. 03. Jablonec nad Nisou – Eurocentrum
28. 03. Hradec Králové – Dům kultury Střelnice
29. 03. Žďár nad Sázavou – Dům kultury
04. 04. Kladno – Dům kultury Kladno
05. 04. Písek – Kulturní dům Písek
11. 04. Frýdek Místek – KD Frýdek
12. 04. Zlín – Masters of Rock Café

Divokej Bill vyráží v únoru na turné „Možná přijde i pekelník“

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.