Neděle, 24.9.2023
HokejSport

Do Dynama přichází Miroslav Kopřiva

Do Dynama přichází Miroslav KopřivaHokejový klub Dynamo Pardubice se dohodl na hráčské výměně s Chomutovem. Novým brankářem východočeského mužstva se stal Miroslav Kopřiva, kterého získal na hostování do konce sezony z týmu Pirátů, opačným směrem putuje Robert Kristan. Oba kluby se na výměně dohodly v sobotu večer.

„Robert Kristan po návratu po zranění nedostával v posledních utkáních tolik příležitostí, většinu z nich chytal Brandon Maxwell. Do závěru sezony chceme jít s kvalitní brankářskou dvojicí, která letos prokazuje vysokou výkonnost. Proto jsme se rozhodli pro tuto výměnu,“ uvedl generální manažer Pavel Rohlík, který poděkoval slovinskému brankáři za odvedené služby: „S Robertem jsme se rozešli v přátelském duchu, přivítal, že by v Chomutově měl získávat více prostoru v pozici jedničky.“

Miroslav Kopřiva je odchovancem kladenského hokeje, které dovedl ke dvěma juniorským titulům, v nejvyšší soutěži působil také ve Slavii Praha, jež vychytal bronzovou medaili v sezoně 2012/2013, v níž měl nejlepší brankový průměr v základní části a a play off, které odchytal s úspěšností 96,51 % a Chomutově, kterému pomohl v roce 2015 k návratu do nejvyšší soutěže.

„Miroslav Kopřiva je zkušeným extraligovým brankářem, letos je v Chomutově statisticky nejlepším. Jeho angažováním chceme ještě více zkvalitnit tento post. V předchozích sezonách prokázal svou vyspělost, věříme, že v těžkých bojích v závěru tohoto těžkého ročníku, které nás čekají, nám může výrazně pomoci,“ doplnil.

Miroslav Kopřiva
• Post: brankář
• Datum narození: 5. prosince 1983
• Výška: 192 cm
• Hmotnost: 99 kg
• Držení hole: levé

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.