Čtvrtek, 20.6.2024
HokejSport

Do Dynama se vrací Daniel Rákos

Další návrat! Po deseti letech se do Pardubic vrací Daniel Rákos. Pětatřicetiletý pardubický odchovanec přichází primárně do B týmu, kde by měl plnit roli mentora pro mladé hráče. Do Pardubic se tak přichází další hráč, který pamatuje poslední tituly z let 2010 a 2012.

Zkušený útočník se na východ Čech vrací po deseti letech. „Po tom, co jsem nečekaně skončil v Brně, tak jsem řešil, kde budu hrát dál. Následně se mi ozval Tomáš Rolinek a po krátkém rozmýšlení jsem se rozhodl, že nejlepší už bude být tady doma v Pardubicích a zase hrát za Dynamo,” říká k návratu Rákos.

Hlavním úkolem pětatřicetiletého útočníka bude role mentora v nově se rodícím B týmu. „Bude to pro mě něco nového. Už mám nějaký věk a těším se na to, že budu s mladýma klukama a že mě také něčím obohatí,” těší se Rákos, který zároveň nezastírá, že by v sezóně chtěl naskočit také v dresu prvního týmu Dynama: „Uvidíme, jak to dopadne. Doufám, že jsem neřekl poslední slovo a že třeba, když by se mi dařilo, tak bych si mohl za áčko zahrát.”

Stejně jako navrátilci Lukáš Radil a Tomáš Zohorna, také Rákos zažil v pardubickém dresu poslední dva tituly. „To byly super roky, měli jsme tu bezva partu a vždycky si to sedlo tak, jak mělo,” říká Rákos. V roce 2012 navíc vstřelil tehdy pětadvacetiletý útočník v prodloužení sedmého čtvrtfinálového zápasu postupový gól. „Asi to byl nejdůležitější gól, co jsem kdy vstřelil. Navíc to bylo tady v Pardubicích, sedmý zápas, prodloužení. Atmosféra po tom gólu byla neuvěřitelná. Byl to asi nejhezčí zážitek, co jsem po mém gólu zažil, to jak ta hala bouřila a potom oslavy, bylo to fakt hezké,” vzpomíná.

Důležitou roli hrál Rákos při mistrovské sezóně také v defenzivní činnosti. Na starosti měl nejlepší hráče soupeře. „Já jsem se do téhle role úplně nepasoval, přišli na to trenéři. Tak nějak mi nezbývalo nic jiného, než se s tím sžít,” vzpomínal s úsměvem pardubický odchovanec, který podobnou roli plnil také v Třinci, nebo Kometě Brno.

Daniel Rákos tak doplní další navrátilce do pardubického klubu Lukáše Radila a Tomáše Zohornu, se kterými strávil své první sezóny v seniorském hokeji. „Určitě by bylo super si s nimi zase zahrát. Bylo by hezké, kdyby se ta naše stará garda zase oprášila. Bude asi záležet na mých výkonech, určitě je to ale lákavé a líbilo by se mi to,” dodává.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.