Dobble – nová rodinná hra

Dobble -nová rodinná hraDobble – nová rodinná hra zaměřená na rychlost, postřeh, reflexy! 5 her v 1.
Rychlost, postřeh, reflexy! Dobble to je 50 různých symbolů, 55 karet, 8 symbolů na kartě a každé dvě karty spolu mají společný pouze jeden.

 

Hra je kompletně v češtině i slovenštině a nabízí zcela unikátní zábavu. Hráči zde hledají dva stejné symboly na kartách při různých verzích hry (v pravidlech je popsáno celkem 5 her). Super jsou kulaté karty i jednoduchá pravidla vysvětlená doslova za pár sekund. Cílová skupina jsou děti i rodiče – všichni, kdo se chtějí pořádně bavit a nemají čas pročítat dlouhá pravidla. Plechová krabička zaručuje bezpečí karet a je i další přidanou hodnotou. Vyzkoušejte i Vy hru Dobble a budete nadšení, jak i tak jednoduchá hra může být zábavná!

Dobble je skvělá hra s jednoduchými pravidly. Plechová krabička obsahuje 55 kulatých! karet. Na každé kartě je osm odlišných a různě velikých obrázků. Každé dvě karty mají jeden z obrázků stejný (velikost neuvažujeme). Základním principem hry Dobble je co nejrychleji tento obrázek najít. Vyzkoušet postupně můžete hned několik variant hry.

Dobble -nová rodinná hraKaždý hráč dostane jednu startovní kartu. Z ostatních karet vytvoříte sloupec lícem nahoru. Všichni hráči současně se nyní snaží najít shodný obrázek mezi svojí startovní kartou a kartou na vrcholu balíčku. Hráč, který shodu objeví jako první, řekne jméno obrázku. Kartu si vezme a položí ji na svoji startovní kartu. Nyní všichni hráči hledají shodu mezi novou horní kartou prostřední hromádky a kartou na vrcholu své hromádky. Vítězí samozřejmě hráč, který má na konci ve své hromádce nejvíce karet.

Doprostřed stolu položte lícem nahoru jednu z karet. Ostatní karty si hráči rozdělí mezi sebe a vytvoří z nich hromádku před sebou (lícem nahoru). Nyní se všichni snaží postupně karty ze své hromádky přesunout na hromádku vytvářenou doprostřed stolu.

Nejzábavnější je varianta “Horká brambora”, ve které vždy každý hráč dostane jednu kartu rubem nahoru. Kartu hráči drží v ruce a na signál ji všichni otoč lícem nahoru. Nyní se snaží kartu podstrčit některému soupeři tím, že najdou a pojmenují společný obrázek. Kartu ihned poté položí na soupeřovu. Hráč, kterému zbydou jako poslednímu všechny karty v ruce si je odloží stranou jako trestné body.

Doprostřed umístěte jednu kartu lícem nahoru. Každý hráč dostane po jendé kartě rubem nahoru. Všichni najendou svoji kartu otočí a položí před sebe. Nyní se všichni snaží získat co nejvíce otočených karet objevením obrázku shodného s kartou uprostřed stolu. Po rozebrání všech karet si hráči z balíčku vezmou další karty.

Poslední varianta se podobá první. Rozdílem je, že hráči nyní hledají shodný obrázek ne pro svoji horní kartu, ale pro kartu některého ze soupeřů. Při objevení shody, vrchní kartu z balíčku uprostřed dají na vrcholek hromádky právě tomuto soupeři. Na konci hry vítězí hráč, kterí má ve svém balíčku karet nejméně.

Dobble je jednoduchá zábavná postřehová hra, která je díky svému originálnímu provedení vtipným dárkem pro každého.

Hra obsahuje:
55 kulatých karet
5 karet s pravidly hry

 

Název: Dobble
Originální název: Dobble
Rok vydání: 2009
Dobble -nová rodinná hraAutoři: Denis Blanchot
Výrobci: ADC Blackfire, Asmodee
Dovozci: ADC Blackfire
Věk hráčů: od 6 let
Počet hráčů: 2 až 8
Doba hraní: krátká hra do 20 minut
Stupeň náhody: malý podíl náhody
Interaktivnost: komunikace není součástí hry
Humor: hra má k humoru blízko
Složitost: jednoduchá
Herní systém: akční hra, karetní hra
Počeštění: kompletně česká hra dostupná v ČR
Doporučení pro rodiny: určitě vyzkoušejte
Doporučená prodejní cena: 299 Kč

 

Hru si lze zakoupit přímo na stránkách výrobce http://eshop.blackfire.cz/detail63452/dobble.

Hru si budete moci přijít zahrát do naší herny Hrajeme si s Chrudimkou v Chrudimi.

Více informací na www.blackfire.cz a www.hraj.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.