Sobota, 27.7.2024
HokejSport

Dobojováno – Pardubice končí v play off

HC PCE vs HC PLZNedělní zápas čtvrtfinále play off mezi HC Moeller Pardubice a HC Lasselsberger Plzeň rozhodl o postupujícím do dalších bojů o titul hokejového mistra. Vyprodaná ČEZ Arena viděla nejdelší zápas v historii české extraligy, který skončil, v 87. minutě, vítězně pro západočeský celek 3:4.

Ve čtvrtfinále skončila cesta hokejistů HC Moeller Pardubice v této sezoně. Východočeši prohráli sedmý zápas prvního kola play off gólem ve druhém prodloužení, vyprodaná aréna viděla skvělou bitvu. Nakonec však slzela.

Podrobnosti:
Třetiny: 2:2, 0:0, 1:1 – 0:0 – 0:1.
Branky a nahrávky: 0:57 Kolář I (Pivko, Lojek), 14:32 Pivko (Divíšek), 55:52 Pivko (Kolář II) – 3:42 Straka (Vlasák, Smrek), 12:30 Vostřák (Straka), 40:14 Vostřák (Čakajík), 86:07 Adamský (Straka).
Rozhodčí: Hradil, Husička – Bádal, Pouzar.
Vyloučení: 8:13, navíc Kolář I – Nedvěd oba 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 0:2.
Diváci: 10 194 (vyprodáno).
Konečný stav série: 3:4.

Sestavy:
Pardubice: Lašák – Píša, Kolář II, Havíř, Snopek, Hendrich – Zohorna, Divíšek, Pivko – Kolář I, Koukal, Starý – Tvrdík, Koudelka, Somík – Bláha, Semorád, Rákos.

Trenéři: Václav Sýkora a Jiří Seidl.

Plzeň: Chábera – Nedvěd, Smrek, Čakajík, Pácal, Benák, Dresler – Vostřák, Straka, Vlasák – Tomas, Kracík, Adamský – Kubica, Kovář, Dvořák.

Trenéři: Pavel Hynek, Milan Razým a Rudolf Pejchar.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.