Dostihy a sázky – už jsou tu s námi 25 let

Desková hra - Dostihy a sázkyKdo by neznal naše dobré české koňské monopoly. Klasika stolních her. A víte, že jsou na světě Dostihy a sázky už celých 25 let?

Tato dnes již klasická stolní hra je prověřená celými generacemi. Od dětství a objevování šustivých penízků až po noční rodinná klání ve vinném oparu, kdy ratolesti už spí. Zeptejte se koho chcete – Dostihy zná snad každý.

Každý hráč je majitelem stáje. Cílem hry je co nejlépe investovat svěřené prostředky do koní a dostihů tak,aby stáj získala co nejvíce výher. Vítězem se stává ten, kdo nejlépe odhadne situaci a zůstane jako poslední ve hře. Hra vychází z originální hry Monopoly. Změněné je téma hry a přidán je mechanismus sázení na koně.

Když jsem hru hrál poprvé před těmi 25 lety, tak mě velmi potěšila a překvapila. Bylo to úplně něco jiného než klasické člobrdo nebo dáma. A hlavně to bylo o koních, které jsem měl a stále mám rád. Začínali jsme s kamarády jen nákupem koní a žetonů, bez sázek – navzájem jsme se zrujnovali, ale bavilo nás to. Až teprve pár letech jsme začali riskovat a sázet. Hrát tuto hru jsem vydržel skoro 10 let. Nejvíc jsme ji hráli na vysokoškolských kolejích – to vám byly bezesné noci.

Je pravdou, že od té doby přibylo na našem trhu velké množství kvalitních deskových her, ale zahrát si Dostihy by si měl každý alespoň jednou – přeci jen je to klasika.

 

Název: Dostihy a sázky
Výrobce: DINOTOYS s.r.o.
Věk hráčů: Od 10 let
Počet hráčů: 2 až 6
Doba hraní: Velmi dlouhá hra – trvá většinou více než 2 hodiny
Stupeň náhody: 1 – velký podíl náhody
Interaktivnost: 4 – vysoká míra komunikace
Humor: 3 – hra má k humoru blízko
Složitost: 2 – jednoduchá

 

Dinotoys - Dostihy a sázky

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.