Dream Theater přivezou do Prahy nové album

Dream TheaterDream Theater oznamují první část jejich nadcházejícího turné, v rámci kterého zavítají 29. ledna 2014 do pražské Tipsport Areny. Stejně jako před pěti lety, kdy v naší metropoli vystoupili naposledy, i tentokrát přijedou osobně představit jejich zbrusu nové album.

Jednoduše pojmenovaná studiová novinka “Dream Theater“, která vyjde 24. září 2013, vznikla v produkci Johna Petrucciho a zvukového mistra Richarda Chycki, jenž je podepsán např. pod nahrávkami Aerosmith nebo Rush. Na této desce kapela také prvně spolupracovala s bubeníkem Mikem Manginim, který se k Dream Theater připojil v roce 2010.

V každém novém album vidím příležitost nového začátku. Možnost, buď zdokonalit a posunout dál směr, kterým se několik let ubíráte nebo se naopak vydat úplně novou cestou. Poprvé ve své kariéře jsme desce dali stejné jméno, jaké nese naše kapela. Myslím, že lépe naši tvůrčí a hudební identitu vystihnout nelze. Zaměřili jsme se a maximálně věnovali všem prvkům, které nás dělají jedinečnými – od epického záběru a intenzity k atmosféře a barevnosti. Jsme z výsledku nadšeni a už se nemůžeme dočkat, až si desku budou moci poslechnout naši fanoušci,” přibližuje novinku “Dream Theater” John Petrucci.

Dream Theater

S novým albem se skupina rozjede na rozsáhlé turné, jehož první,evropská, část vypukne 15. ledna a ještě v témže měsíci přivede skupinu do pražské Tipsport Areny. Pod názvem “An Evening With Dream Theater” kapela přiveze tříhodinový program, který nebude zahajovat žádná předkapela.

Vstupenky jsou k zakoupení od 28. června od 10 hodin v distribučních sítích Eventim a Ticketportal. Koncert pořádá NUCOAST PRODUCTIONS.

Pro své věrné příznivce Dream Theater tentokrát připravili i speciální VIP balíčky, které nabídnou kromě exkluzivních míst k sezení také osobní setkání s kapelou, limitovanou edici podepsaných plakátů, dárek z turné a mnoho dalšího. Více informací na oficiální webové strance kapely: http://bit.ly/DTVIPEU.

Dream Theater

Skupinu Dream Theater založili v roce 1985 pod názvem Majesty John Petrucci, John Myung a Mike Portnoy. Přestože v průběhu uplynulých let kapela prodělala několik personálních změn, všichni výše zmínění původní členové spolu zůstali až do roku 2010, kdy je opustil Mike Portnoy. Ten byl nahrazen ve stejném roce bubeníkem Mikem Manginim.

V roce 2012 byli Dream Theater poprvé ve své kariéře nominováni na Grammy v kategorii “nejlepší hard rock/metal vystoupení” se skladbou “On The Backs Of Angels”. Ta byla prvním singlem z jejich jedenácté studiové nahrávky “A Dramatic Turn Of Events” z roku 2011 a ve čtrnácti zemích debutovala v TOP 10, včetně Spojených států, kde v Billboard TOP 200 obsadila napoprvé 8.místo. Do dnešního dne skupina prodala přes deset miliónů desek a DVD.

S albem A Dramatic Turn Of Events se formace v roce 2011 vydala na masivní čtrnáctiměsíční turné, během kterého odehrála 110 koncertů ve 34 zemích po celém světě.

Dream Theater

www.dreamtheater.net

https://twitter.com/dreamtheaternet

www.facebook.com/dreamtheaterofficial

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.