Druhý HighJump Cup se blíží

Druhý HighJump Cup se blížíO vítězství v druhém ročníku HighJump Cupu se utkají nejlepší Češi se zahraniční konkurencí. Závod v jednom z nejatraktivnějších extrémních sportů, účast nejlepších českých skokanů, nadupaný doprovodný program, koncerty a DJ’s, to je DEKSTONE HighJump Cup 2017. Druhý ročník poháru v extrémních skocích do vody v otevřené přírodě, proběhne opět v prostředí žulového lomu u Trhové Kamenice 1. a 2. září 2017.

Druhý ročník nového highdivingového závodu DEKSTONE HighJump Cup se uskuteční v přírodním areálu lomu u Trhové Kamenice. Návštěvníci se mohou těšit na dvoudenní program složený ze skokanského závodu z platformy 12 a 16 metrů nad vodní hladinou. Dále pak závod ze speciální houpačky. Atraktivní součástí budou také skoky těch nejlepších a nejodvážnějších skokanů z výšky 20 metrů. Fanoušci extrémních sportů se mohou těšit na špičkové výkony těch nejlepších skokanů tohoto nejstaršího extrémního sportu vůbec. Svou účast na závodech již v tuto chvíli přislíbili přední čeští skokani a také jejich kolegové z Německa a Švýcarska.

 

Hlavním favoritem z domácích luhů a hájů bude Jan Bílý, mistr České Republiky z roku 2015. Tento sedmadvacetiletý Jihočech se aktivně věnuje skokům do vody od roku 2008. Letos se na mistrovství ČR v Hříměždicích musel spokojit s bronzovou pozicí, proto je na domácí pohár pořadně nažhavený. Letos se nejvíce těší na 20 metrovou věž, která bude na HighJump Cupu královskou disciplínou! Na výhru myslí také talentovaný mladík Denis Vantuch, který se může pyšnit českým titulem z roku 2016, letos si v Hříměždicích „vyskákal“ stříbro. O vítězství na HighJump Cupu se popere také Petra Smolíková. V současné době naše jediná a nejlepší cliffdiverka v ČR, která si adrenalin doplňuje právě díky skokům z věže. Pod taktovkou trenérky Lucie Absolonové se pustila do skoků z výšky 12 metrů. Petra přiznává, že rok od roku má z výšky větší respekt, ale atmosféra na závodech jí nedovolí vrátit se dolů.

Největší zahraniční hvězdou letošního HighJump Cupu bude Andreas Hulliger. Tento reprezentant helvetského kříže je mistrem Evropy v Cliffdivingu a několikanásobný vítěz závodu Highjump v Hříměždicích. Andy do svého repertoáru začleňuje ty nejtěžší skoky, které jsou pro diváky velmi atraktivní. Další zahraniční eso je Švýcar Laso Schaller. Laso je aktuálním držitelem světového rekordu ve výšce skoku do vody. V roce 2015 tento šílenec pokořil švýcarský vodopád Maggia, když skočil z výšky 59 metrů. Laso během rekordu narazil na vodní hladinu v rychlosti 123 kilometrů za hodinu. Všichni se těšíme, co předvede v Trhové Kamenici.

Z německé kotliny přijede i letos Patrick Arendt, známý jako Princezna. Devětadvacetiletý profesionální kameraman začal s highdivingem až v roce 2011, přesto se stal nepřehlédnutelným členem Highjumpové komunity. Dalším hvězdným jménem je německý reprezentant Jan Wilko Heinzel, jehož osobní rekord je skok z 30 metrů, který předvedl i na Highjumpu v Hříměždicích. Cliffdiving dělá profesionálně a miluje adrenalin před skokem. V roce 2014 byl třetí na mistrovství Evropy ve Švýcarském Locarnu. Jan je součástí Německého národního teamu Splashdiverů, proto předvede i pořádné placáky. Skákání do vody prostě miluje a je to vidět i na výsledcích.

Druhý HighJump Cup se blížíKromě závodů ve skocích přijede i skupina splashdiverů z Německa, kteří se postarají o velkou a nenapodobitelnou show ve skoku stylových placáků. Letos poprvé si ale navíc přivezou také obří nafukovací tubus alias BLOB, do kterého si jeden odvážlivec sedne, a další skokani dopadem na druhou stranu tubusu vymrští jeho tělo přes deset metrů vysoko. Bohatý doprovodný program a večerní párty na louce V rámci doprovodného programu si lze vyzkoušet jízdu na paddleboardech nebo stabilitu na slackline. K vidění bude přistání na padáku přímo do lomu, kde probíhají skokanské disciplíny a kde budou mít odvážlivci z řad příchozích šanci vyzkoušet svou odvahu a skočit si z výšky 12 metrů. Program v lomu začíná v pátek ve 14 hodin, v sobotu pak ještě o hodinu dřív. Večerní program zahájí působivá Fireshow. Na své si přijdou na HighJump Cupu i milovníci hudby. V pátek a v sobotu jsou po skončení závodů připraveny zahrát kapely Pio Squad, Dukla Vozovna, Volant a další. Pro milovníky taneční hudby pak nebudou chybět ani vystoupení DJ’s a Ventolin Live Show.

Pro návštěvníky akce bude v areálu připraveno nejen občerstvovací zařízení s chutnými pokrmy a vychlazeným pivem, ale také dostatečně velké parkoviště, stanové městečko a nezbytné hygienické zázemí. Stanování i parkování bude zdarma, tzn. součástí vstupenky na akci. Vstupenky na dvoudenní DEKSTONE HighJump Cup 2017, který se letos koná v termínu od 1. do 2. září, lze zakoupit za zvýhodněnou cenu 350 Kč, a to až do konce srpna. Předprodejní místo v Pardubicích je v Restauraci Na Poseidonu, Nábřeží Závodu Míru 1898. Vstupenky lze též zakoupit online na www.smsticket.cz. S nákupem neváhejte, kapacita areálu je omezená. Cena dvoudenní vstupenky na místě bude 400 Kč. Jak v předprodeji, tak i na místě lze zakoupit vstupenku jednodenní. Občané Trhové Kamenice po předložení OP budou mít vstup zdarma, mohou však přispět dobrovolným vstupným.

Více informací na http://highjumpcup.cz/ nebo facebookové události.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.