Středa, 17.4.2024
Ostatní volný časVolný čas

Dubnová PEVNOST – válka plná infinitivů… tedy nekonečna

Co si budeme namlouvat – třetí Avengers převálcují všechno, takže jsme jim logicky věnovali Téma našeho dubnového čísla. Podívali jsme se na zoubek hrdinům i padouchům, komiksům i filmům. Prostě celému marveláckému univerzu kolem tohohle supertýmu supertýmů. A pak jsme hned přesedlali na retrovlnu a očíhli návrat Stevena Spielberga ke sci-fi – Ready Player One je pecka, vážení. Což se nakonec úplně nedá říct o nové Laře Croft, ale víte, co se říká: Někdo vdolky, jiný… Tak si když tak spravte chuť u Altered Carbon, kyberpunkovém nářezu od Netflixu, známému i díky knižní předloze jako Půjčovna masa. Plus se těšte na recenze a novinky, znáte to.

V literatuře pro vás máme vyvrcholení vesmírné rubačky J. Sawyera, ale i hafo dalších nových knih a sérií… a nakonec ještě jedno loučení, když vyšel poslední díl Démonského cyklu od Petera V. Bretta (máme i rozhovor s autorem!). Až se pak prokoušete našimi recenzemi, zprávami ze zahraničí a tipy na dárky (knižní Tvář vody, třeba?), vrhněte se rovnou do komiksů. Magion, náš strip, nová manga Čarodějova nevěsta a výborný komiks od lídra My Chemical Romance – Umbrella Academy!

No a pak si popovídáme s naším novým profíkem o intuitivním psaní, Míla Linc nám vysvětlí, jak to bylo ve skutečnosti s Robinem Hoodem (krátká verze do taháku: nikdo to neví), a pokecáme si o soubojovém systému v Kingdom Come: Deliverance. Následuje obvyklá porce informací o hrách, deskovkách a novinkách v životech YouTube a geeků… a také hned dvě pozvánky na blížící se Svět knihy, kde nebudeme chybět my, ale snad ani vy! To byste si mohli zkusit a pak hořce litovat. Tak už se nenechte rušit a příjemné dubnové čtení!

 

Pevnost 4-2018

 


Pevnost


Časopis Pevnost je měsíčník vycházející již od roku 2002, zaměřený převážně na fantasy, science fiction a horor. Na své si v něm přijdou milovníci filmů, literatury, her a nejen to. Najdete v něm také rozhovory s českými i zahraničními autory, reportáže z akcí, rubriky o dění za světa fantastiky, larpu a anime, články plné rad pro začínající autory a historicko-mytologických zajímavostí.

 

www.pevnost.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.