Neděle, 1.10.2023
KulturaOstatní kultura

Dvacátý ročník Festivalu integrace Slunce zahájí brněnské Divadlo Neslyším

Festival integrace slunce, foto: Pavel RydlTradiční divadelní festival v pražském Paláci Akropolis nabízí ve dnech 19. – 23. května 2014 prostor účinkujícím i divákům bez rozdílu věku, pohlaví či zdravotního stavu, kteří se chtějí zapojit do kulturního dění.

Pětidenní program zahájí 19. května profesionální brněnské Divadlo Neslyším s pohádkou Doktor Jajbolíto jede do Afriky. V dalších dnech se představí amatérské soubory z mateřských a základních škol, ale například i z Jedličkova ústavu. Závěr pak bude patřit workshopu Hele, lidi pod vedením lidí ze sdružení Slepíši, které se specializuje na zprostředkovávání životních zkušeností lidí se zrakovým postižením.

Festival si klade za cíl začlenit do většinové společnosti znevýhodněné spoluobčany tím, že jim nabízí možnost vystoupit v bezbariérovém prostoru Paláce Akropolis. Vždy v dopoledních hodinách bude jeviště patřitz amatérským souborům z celé republiky: prostor dostane celá řada divadelních i hudebních spolků z ústavů sociální péče, školek i škol, a to i těch speciálních.

Vstup zdarma.

Kompletní program jarní části festivalu najdete na adrese www.festivalslunce.wz.cz.

Festival integrace slunce, foto: Pavel Rydl

Náš portál je mediálním partnerem této akce.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.