Dvanácté pokračování festivalu Pardubická Ryengle!

Dvanácté pokračování festivalu Pardubická Ryengle!Rekord v podobě přihlášených choreografií padl při letošní uzávěrce přihlášek. Celkem 126 přihlášených choreografií ze 46 souborů se usilovně připravuje na další ročník prestižního festivalu, který se uskuteční ve dnech 27. a 28. listopadu 2010 v pardubickém IDEONu.

„Jedenáct kategorií slibuje plný program od sobotního i nedělního pravého poledne“, řekl Vladimír Žváček, ředitel festivalu. „Divák se hlavně nebude nudit ani o sobotním country bále, kde uvidí nejlepší country taneční choreografie sobotního dne a sám si bude moci zatančit na brněnskou kapelu ZIMOUR.“

Výstavní centrum IDEON se již podvanácté o víkendu 27. a 28. listopadu 2010 rozezvučí country tanci. Festival Pardubická Ryengle opět do Pardubic přiveze nejlepší tanečníky z celého Česka a Slovenska. Pro návštěvníky nabídne program úderem sobotního poledne, kdy zahájí soutěžní rej nejmenší tanečníci ve věku do 10 let a v neděli ve dvanáct dopoledne, kdy se ukážou moderní formy country tanců line dance a clogging (kovbojský step). 

Sobotní country bál letos rozehraje výborná brněnská kapela ZIMOUR na kterou si návštěvníci mohou s chutí zatancovat. V rámci programu uvidíte finálové kolo Hlavní věkové kategorie country a samozřejmě řadu tanečních lahůdek speciálně připravených pro tento večer. Můžete se těšit mimo jiné na irské taneční vystoupení pořadatelské skupiny TS Ryengle Pardubice, Gall-tír Praha a dalších.

Lístky na tento unikátní festival koupíte v KD Dubina nebo v Městském informačním středisku. Partnerem festivalu je Magistrát města Pardubic, Pardubický kraj, Východočeská plynárenská, a.s. člen skupiny RWE, konsorcium firem Hramat Group, Nadace život umělce a s pořadatelstvím pomáhá Kulturní centrum Pardubice.

 

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.