Úterý, 5.12.2023
HokejSport

Dynamo obsadilo na vydařeném Memoriálu druhé místo

Letošní Memoriál Zbyňka Kusého je již minulostí. Pardubický klub jej uspořádal od pondělí 12. srpna do pátku 16. srpna a stejně jako první ročník, i letos se turnaj vydařil.

Dynamo na letošní rok pozvalo pětici týmů – Chabarovsk a Vladivostok z KHL, Košice ze slovenské extraligy, Znojmo z EBEL a rivala z Hradce Králové. Hradečtí po dohodě obou klubů sehráli své zápasy vyjma derby na domácím ledě. 

Ve skupině A doplnil oba východočeské kluby ruský Amur Chabarovsk. Ten v prvním zápase turnaje vysoko podlehl Hradci 0:7, ale po vítězství v nájezdech získal bod. Dynamo zahájilo Memoriál v úterý. Po slavnostním zahájení turnaje Pardubice oplatili Hradci porážku z Mountfield Cupu a zvítězily 7:2. Čtvrtý bod za nájezdy získalo také Dynamo. V posledním zápase skupiny Chabarovsk dokázal porazit domácí tým, ale Dynamo získalo bod za nájezdy a následkem toho se stalo finalistou turnaje. 

Skupinu B zahájilo utkání Vladivostoku se Znojmem. Admiral zvítězil jak v zápase, tak i v nájezdech. V dalším utkání již ruský tým tak úspěšný nebyl. V zápase s Košicemi Admiral nezískal ani bod. Poslední zápas skupiny sehrálo Znojmo s Košicemi. Český tým zvítězil 5:4, slovenský zase ovládl nájezdy. 

Páteční den patřil bojům o konečné umístění. O páté místo se utkal hradecký Mountfield se Znojmem a Východočeši doma zvítězili 5:3. V zápase o bronz byly v akci oba ruské týmy a v zápase bylo na co koukat. Utkání došlo až do prodloužení a následně i do nájezdů, ve kterých byli úspěšnější hokejisté Amuru. Po výhře 4:3 na nájezdy tak obsadili třetí místo. Velké finále se neslo ve znamení bývalých federálních bojů – Dynamo vyzvalo Košice. Slovenský tým byl ve finále úspěšnější, zvítězil 5:3 a stal se celkovým vítězem turnaje

Pardubice letos opět zvládly pořadatelskou roli s přehledem, Memoriál se vydařil po všech stránkách. Věřme, že za rok se opět můžeme těšit na kvalitní turnaj.

foto: hcdynamo.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Cimburek

Sportovně založený kluk, který rád řeší naši sportovní scénu.