Středa, 7.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Dynamo v novém roce ještě nevyhrálo

Hokejisté Dynama zatím pokračují v nelichotivé bilanci a v kalendářním roce 2019 stále nevyhráli. Další porážku si připsali ve středu ve Vítkovicích.

Od 3. listopadu 2018 do 9. ledna 2019 včetně vyhrálo Dynamo pouze 2x a z 19 zápasů získalo pouhých 8 bodů. To je téměř do nebe volající bilance. Když pardubičtí hokejisté mezi svátky zvítězili po 13 porážkách v řadě na ledě Sparty, čekalo se, že tato výhra tým nabudí a přijdou další dobré výsledky. Jenže, od té doby Dynamo znovu nevyhrálo. V posledních čtyřech zápasech Pardubice dokonce nezískaly ani bod a navíc si připsaly největší porážku za posledních několik let, když prohrály na ledě Plzně poměrem 11:1. Vedení klubu se snaží různými způsoby měnit hráčský i trenérský štáb, ale výsledky zatím nepřichází. Trenér Ladislav Lubina si po některých zápasech dokonce stěžoval na to, že někteří hráči do hry nedávají maximum. Nelichotivé postavení klubu již začínají řešit také menšinoví akcionáři, Jaroslav Šuda by rád odkoupil podíl města Pardubic a více se zapojil do dění v klubu.

Dynamo je nyní na posledním místě extraligové tabulky a na předposlední Chomutov ztrácí 8 bodů. Do konce základní části zbývá Dynamu 18 zápasů, přičemž účasti ve skupině o udržení se již pardubičtí hokejisté nevyhnou.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Cimburek

Sportovně založený kluk, který rád řeší naši sportovní scénu.